Admin and Site Enhancements (ASE) Pro - en to hu translation catalogue (1608 entries)

en: "I'm not a robot" checkbox
hu: "Nem vagyok robot" csekbox

en: %1$s entry permanently deleted | %1$s entries permanently deleted
hu[0]: %1$s bejegyzés véglegesen törölve
hu[1]: %1$s bejegyzések véglegesen törölve

en: %1$s form moved to the Trash. %2$sUndo%3$s | %1$s forms moved to the Trash. %2$sUndo%3$s
hu[0]: A(z) %1$s űrlap a lomtárba került. %2$sVisszavonás%3$s
hu[1]: A(z) %1$s űrlapok a lomtárba kerültek. %2$sVisszavonás%3$s

en: %1$s form permanently deleted | %1$s forms permanently deleted
hu[0]: A(z) %1$s űrlap véglegesen törölve lett
hu[1]: A(z) %1$s űrlapok véglegesen törölve lettek

en: %1$s form permanently deleted. | %1$s forms permanently deleted.
hu[0]: A(z) %1$s űrlap véglegesen törölve lett
hu[1]: A(z) %1$s űrlap(ok) véglegesen törölve lettek.

en: %1$s form restored from the Trash. | %1$s forms restored from the Trash.
hu[0]: A(z) %1$s űrlap vissza lett állítva a lomtárból
hu[1]: A(z) %1$s űrlapok vissza lettek állítva a lomtárból

en: %s (Edit )
hu: %s (Szerkeszt)

en: %s Field
hu: Mező %s

en: %s characters only allowed.
hu: Csak %s karakter megengedett.

en: %s is invalid.
hu: %s érvénytelen.

en: %s is required.
hu: %s kötelező.

en: &lt;footer&gt;
hu: &lt;lábléc&gt;

en: ( no title )
hu: (nincs cím)

en: (Default is 'secret')
hu: (Alapértelmezett: 'secret')

en: (Default is 160px)
hu: (Az alapértelmezett 160px)

en: (Default is 20%)
hu: (alapértelmezett 20%)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
hu: (összesen _MAX_ bejegyzésből szűrve)

en: 0.000001 (6 decimal places)
hu: 0.000001 (6 tizedes)

en: 0.00001 (5 decimal places)
hu: 0.00001 (5 tizedes)

en: 0.0001 (4 decimal places)
hu: 0.0001 (4 tizedes)

en: 0.001 (3 decimal places)
hu: 0.001 (3 tizedes)

en: 0.01 (2 decimal places)
hu: 0.01 (2 tizedes)

en: 0.1 (1 decimal place)
hu: 0.1 (1 tizedes)

en: 1 Column
hu: 1 oszlop

en: 1 hour (default)
hu: 1 óra (alapértelmezett)

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: 1-3 years
hu: 1-3 év

en: 1-6 months
hu: 1-6 hónap

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 10 years ahead
hu: 10 évre előre

en: 100 years ahead
hu: 100 évre előre

en: 1000 (1 thousand)
hu: 1000 (Ezer)

en: 10000 (10 thousands)
hu: 10001 (Tízezer)

en: 100000 (100 thousands)
hu: 100000 (Százezer)

en: 1000000 (1 million)
hu: 1000000 (1 millió)

en: 120 seconds
hu: 120 másodperc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 15 seconds
hu: 15 másodperc

en: 2 Columns
hu: 2 oszlop

en: 2 minutes
hu: 2 perc

en: 20 minutes
hu: 20 perc

en: 25 years ahead
hu: 25 évre előre

en: 3 Columns
hu: 3 oszlop

en: 3 minutes
hu: 3 perc

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 30 seconds
hu: 30 másodperc

en: 4 Columns
hu: 4 oszlop

en: 4 hours
hu: 4 óra

en: 404 page
hu: 404 oldal

en: 45 seconds
hu: 45 másodperc

en: 5 Columns
hu: 5 oszlop

en: 5 minutes
hu: 5 perc

en: 50 years ahead
hu: 50 évre előre

en: 6 Columns
hu: 6 oszlop

en: 6-12 months
hu: 6-12 hónap

en: 60 minutes
hu: 60 perc

en: 60 seconds
hu: 60 másodperc

en: 65 or above
hu: 65 vagy több

en: 75 years ahead
hu: 75 évre előre

en: 90 seconds
hu: 90 másodperc

en: <a href="#" class="csm-add-filter">Specify frontend location details &raquo;</a>
hu: <a href="#" class="csm-add-filter">Adja meg a frontend helyének részleteit &raquo;</a>

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
hu: <div class="asenha-warning">Ez a funkció <strong>csak az alapértelmezett WordPress bejelentkezési oldalon működik</strong>. Nem támogatja a kézzel, oldalépítővel vagy más pluginnal létrehozott egyéni bejelentkezési oldal használatát.<br /><br />A <strong>kétfaktoros hitelesítési (2FA) módszerekkel sem kompatibilis még</strong>. Ha 2FA bővítményt használsz, kérjük, használd az adott bővítményben csomagolt bejelentkezési URL megváltoztatása funkciót, vagy használj egy másik, azzal kompatibilis bővítményt.<br /><br />És természetesen a biztonság javítása érdekében kérjük, hogy az egyéni bejelentkezési url-hez ne a <strong>'login'</strong> szót használd.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
hu: <span class="faded">(Alapértelmezett 1 perc)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
hu: <span class="faded">(Az alapértelmezett 15 másodperc)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Authentication</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Hitelesítés</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">IP cím keresése a következő fejlécből:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Hoszt</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Live Site URL</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Élő weboldal URL</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Jelszó</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to email</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Válasz e-mail</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to name</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Válasz cím neve</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Biztonság</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Küldjön egy teszt e-mailt a következő címre</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Feladó e-mail címe</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Feladó neve</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
hu: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Felhasználónév</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
hu: <strong>A &lt;body&gt; után beillesztendő kód a következő prioritással</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
hu: <strong>A &lt;/head&gt; előtt beillesztendő kód a következő prioritással</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
hu: <strong>A &lt;/body&gt; előtt a lábléc szakaszba beillesztendő kód a következő prioritással</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
hu: <strong>Hiba:</strong>: Érvénytelen e-mail cím vagy helytelen jelszó.

en: <strong>Insert CSS with the priority of</strong>
hu: <strong>CSS beillesztése a következő prioritással</strong>

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
hu: <strong>Az ads.txt tartalma:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
hu: <strong>Az Ön app-ads.txt tartalma:</strong>

en: A particular page/post/CPT.
hu: Egy adott oldal/bejegyzés/CPT.

en: A post type of the current page.
hu: Az aktuális oldal bejegyzés típusa.

en: A single URL for some or all roles
hu: Egyetlen URL néhány vagy az összes szerephez

en: ALTCHA (self-hosted)
hu: ALTCHA (saját tárhelyen fut)

en: ALTCHA will not work untill the Secret Key is set up. Add the key in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
hu: Az ALTCHA nem fog működni, amíg a titkos kulcs nincs beállítva. Add hozzá az ASE CAPTCHA modulban: %1$sitt%2$s.

en: AND
hu: ÉS

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
hu: ASE Pro ÉVVÉGI AKCIÓ! 20% KEDVEZMÉNY. Életre szóló ajánlat (LTD) elérhető.

en: ASE Repeater Field
hu: ASE Repeater Mező

en: ASE Repeater Field for Loop
hu: ASE Repeater Mező a Loop-hoz

en: ASE Repeater File
hu: ASE Repeater Fájl

en: ASE Repeater Gallery
hu: ASE Repeater Galéria

en: ASE Repeater Image
hu: ASE Repeater Kép

en: ASE Repeater Loop Settings
hu: ASE Repeater Loop beállítások

en: ASE Repeater Original Post Title
hu: ASE Repeater Eredeti bejegyzés címe

en: ASE Repeater Text
hu: ASE Repeater szöveg

en: AVIF Support Status
hu: AVIF támogatás állapota

en: AVIF Upload
hu: AVIF feltöltés

en: About the same
hu: Ugyanarról a

en: Accounting / Finance
hu: Könyvelés / Pénzügy

en: Action
hu: Művelet

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Active
hu: Aktív

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add CAPTCHA protection to various forms in your site to help prevent automated bot, spam or malicious submissions.
hu: Adj CAPTCHA védelmet a weboldalad különböző űrlapjaihoz, hogy megelőzd az automatikus botokat, spameket vagy rosszindulatú űrlap beküldéseket.

en: Add CSS / SCSS Snippet
hu: CSS / SCSS kód hozzáadása

en: Add CSS/SCSS code
hu: CSS/SCSS kód hozzáadása

en: Add Child
hu: Gyermek hozzáadása

en: Add Code Snippet
hu: Kódrészlet hozzáadása

en: Add Condition
hu: Kondíció hozzáadása

en: Add Fields Here
hu: Mező hozzáadása ide

en: Add File
hu: Fájl hozzáadása

en: Add HTML Snippet
hu: HTML kód hozzáadása

en: Add HTML code
hu: HTML kód hozzáadása

en: Add JS Snippet
hu: JS kód hozzáadása

en: Add JS code
hu: JS kód hozzáadása

en: Add More Email
hu: További e-mail cím hozzáadása

en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Add New %s
hu: Új  %s hozzáadása

en: Add New Field
hu: Új mező hozzáadása

en: Add New Field Group
hu: Új mezőcsoport hozzáadása

en: Add New Form
hu: Új űrlap hozzáadása

en: Add New Options Page
hu: Új beállítások oldal hozzáadása

en: Add New Post Type
hu: Új bejegyzés típus hozzáadása

en: Add New Style Template
hu: Új stílus sablon hozzáadása

en: Add New Taxonomy
hu: Új Taxonómia hozzáadása

en: Add PHP Snippet
hu: PHP kód hozzáadása

en: Add Row
hu: Új sor

en: Add Separator
hu: Elválasztó hozzáadása

en: Add User Role Slug(s) to Admin Body Classes
hu: Felhasználói szerepkör slug hozzáadása az Admin Body class-hoz

en: Add Username to Admin Body Classes
hu: Felhasználónév hozzáadása az Admin Body class-hoz

en: Add Your Review
hu: Írj új értékelést

en: Add a delay of 1.5 seconds to verification
hu: Adjon hozzá 1,5 másodperces késleltetést az ellenőrzéshez

en: Add categories for the media library and enable drag-and-drop categorization of media items. Categories can then be used to filter media items during media insertion into content.
hu: Adjon kategóriákat a médiakönyvtárhoz, és engedélyezze az elemek fogd és vidd kategorizálását.
    Ezután a kategóriában szűrheti a médiaelemekre és  tartalomba történő beillesztéshez.

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
hu: Egyéni &lt;body&gt; osztály(ok) hozzáadása néhány vagy az összes nyilvános bejegyzés típus egyedi nézetéhez. Kompatibilis a <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a> használatával már hozzáadott osztályokkal.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
hu: Egyéni CSS hozzáadása az összes admin oldalra az összes felhasználói szerepkörhöz.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
hu: Egyéni CSS hozzáadása az összes frontend oldalhoz az összes felhasználói szerepkörhöz.

en: Address
hu: Cím

en: Admin Columns Manager
hu: Admin oszlopok kezelése

en: Admin Columns Manager for
hu: Admin oszlopkezelő a következőhöz

en: Admin Interface
hu: Admin felület

en: Admin Logo
hu: Admin logo

en: Admin Menu
hu: Admin menü

en: Admin Menu Organizer
hu: Admin menü szervező

en: Admin Menu Settings
hu: Admin menü beállítások

en: Admin Notices
hu: Admin értesítések

en: Admin bar
hu: Adminisztrációs sáv

en: Admin bar (frontend) & admin menu (backend)
hu: Admin sáv (frontend) & admin menü (backend)

en: Admin menu
hu: Admin menü

en: Advanced Options
hu: Speciális beállítások

en: Advertising / Public Relations
hu: Reklám / PR

en: Aerospace / Aviation
hu: Repülés

en: After &lt;body&gt;
hu: A &lt;body&gt; után

en: After adding a repeater field, please Save / Update the field group first before drag and dropping sub-fields to it.
hu: Miután hozzáadtál egy ismétlődő mezőt, először mentsd/frissítsd a mezőcsoportot, csak utána húzz bele almezőket.

en: After duplication, redirect to:
hu: Duplikálás után átirányítás ide:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
hu: A fenti beállítások mentése után ellenőrizd, hogy minden megfelelően van-e konfigurálva.

en: Age Groups
hu: Korcsoport

en: Agree
hu: Elfogad

en: Agreement
hu: Megállapodás

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All
hu: Összes

en: All %s
hu: Összes %s

en: All Code Snippets
hu: Minden kódrészlet

en: All Forms
hu: Összes Űrlap

en: All Media
hu: Minden média

en: All Types
hu: Összes típus

en: All files
hu: Összes fájl

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
hu: Egyéni navigációs menüelemek új lapon történő megnyitásának engedélyezése

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
hu: Lehetővé teszi, hogy az egyéni navigációs menüelemek linkjei új böngészőfülben nyíljanak meg a target="_blank" attribútummal. A rel="noopener noreferrer nofollow" attribútumot is hozzáadjuk a fokozott biztonság és a SEO előnyei érdekében.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
hu: Engedélyezheted néhány vagy minden felhasználói szerepkör számára az SVG fájlok feltöltését, amelyeket ezután megtisztítunk a biztonság megőrzése érdekében.

en: Allow visitors with the following IP addresses to view the site directly:
hu: Engedélyezze a következő IP címeket, akik közvetlenül megtekinthetik a weboldalt:

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
hu: A frontend blokkstílusok / CSS fájlok letiltása a kiválasztott bejegyzés típusokhoz.

en: Also enable custom ordering for the following post type(s), which are non-hierarchical and does not support page attributes:
hu: Engedélyezze az egyéni rendezést a következő bejegyzés típus(ok)hoz is, amelyek nem hierarchikusak és nem támogatják az oldal attribútumokat:

en: Also enable frontend access for:
hu: A frontend hozzáférés engedélyezése a következőkhöz is:

en: Also hide admin notices for non-administrators.
hu: Az admin értesítések elrejtése a nem adminisztrátorok elől.

en: Also show additional filter(s) for non-hierarchical taxonomies.
hu: További szűrő(k) megjelenítése nem hierarchikus taxonómiáknál.

en: Always (on page load)
hu: Mindig (oldal betöltéskor)

en: Always hide for user role(s)
hu: Mindig rejtse el a felhasználói szerepkör(ök) elől

en: An URL of the current page where a user who views your website is located.
hu: Annak az oldalnak az URL-je, ahol a webhelyét megtekintő felhasználó tartózkodik.

en: Any
hu: Bármely

en: April
hu: Április

en: Archive
hu: Archívum

en: Arts / Entertainment / Publishing
hu: Művészetek / Szórakozás / Kiadás

en: As a file
hu: Fájlként

en: Ascending
hu: Emelkedő

en: Associate degree
hu: Képesítési szint

en: Attachment ID
hu: Csatolmány ID

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Attempts<br />Lockouts
hu: Kísérletek<br />Kizárások

en: Audio
hu: Hang

en: August
hu: Augusztus

en: Author Display Name
hu: Szerző nevének megjelenítése

en: Author Email
hu: Szerző e-mail címe

en: Author Login
hu: Szerző bejelentkezés

en: Author Meta Field
hu: Szerző Meta mező

en: Author Nice Name
hu: Szerző keresőbarát név

en: Author URL
hu: Szerző URL-je

en: Author archive
hu: Szerző archívum

en: Auto verification
hu: Automatikus ellenőrzés

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
hu: Automatikus bejegyzések közzététel kihagyott ütemezéssel

en: Automatic Width
hu: Automatikus szélesség

en: Automatically obfuscate email addresses in post content.
hu: Az e-mail címek automatikus elfedése a bejegyzés tartalmában.

en: Automotive
hu: Autóipar

en: Bachelor's degree
hu: Alapdiploma

en: Background
hu: Háttér

en: Background Color
hu: Háttér szín

en: Background Color ( Focus )
hu: Háttérszín (fókusz)

en: Background Color (Hover )
hu: Háttérszín (Hover )

en: Banking / Mortgage
hu: Banki / Jelzálog

en: Bar Color
hu: Sáv színe

en: Bar Color (Active )
hu: Sáv színe (aktív)

en: Before any two nations or group of nations decide to go to war, they should consider doing a chess tournament instead to settle their conflict
hu: Mielőtt két nemzet vagy szövetség háborúzni kezdene, inkább rendezzenek egy sakkbajnokságot, hogy eldöntsék a vitát.

en: Blob Scene
hu: Blob jelenet

en: Blog / posts page
hu: Kezdőlap

en: Blue
hu: Kék

en: Blue Inverted
hu: Inverz kék

en: Blur
hu: Elhomályosítás

en: Blurry Gradient
hu: Elmosódott színátmenet

en: Border Color
hu: Keret színe

en: Border Color ( Focus )
hu: Keret színe (Focus )

en: Border Color (Hover )
hu: Keret színe (Hover )

en: Border Radius
hu: Lekerekítés

en: Border Width
hu: Keret vastagsága

en: Bottom
hu: Alsó

en: Bottom Spacing
hu: Alsó térköz

en: Box Shadow
hu: Árnyék

en: Box Shadow ( Focus )
hu: Box Shadow (fókusz)

en: Boxed Plain
hu: Dobozolt egyszerű

en: Builder
hu: Építő

en: Bulk Edit
hu: Tömeges szerkesztés

en: Bulk Edit Options
hu: Tömeges szerkesztési beállítások

en: Business Development
hu: Vállalkozásfejlesztés

en: Business Opportunity
hu: Üzleti lehetőség

en: Button Label
hu: Gombfelirat

en: By specifying your live / production site's URL above, search engine visibility will be automatically disabled on your development / staging sites. This will prevent accidental indexing by search engines. Make sure you include the HTTP protocol, e.g. https://www.google.com
hu: Az élő webhely URL-címének fenti megadásával a keresőmotorok láthatósága automatikusan letiltásra kerül a fejlesztői / állomáshelyein. Ez megakadályozza a keresőmotorok véletlen indexelését. Ügyeljen arra, hogy tartalmazza a HTTP protokollt, pl. https://www.google.com

en: Bypass password protection with URL parameter
hu: Jelszóvédelem megkerülése URL paraméterrel

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
hu: Az SSL-tanúsítvány ellenőrzésének megkerülése. Ez nem lenne biztonságos, ha a leveleket az interneten keresztül kézbesítik, de segíthet bizonyos helyi és/vagy konténeres WordPress forgatókönyvekben.

en: CAPTCHA Protection
hu: CAPTCHA védelem

en: CAPTCHA type
hu: CAPTCHA típusa

en: CAPTCHA verification has failed.
hu: CAPTCHA ellenőrzés hiba.

en: CSS Class
hu: CSS class

en: CSS Classes
hu: CSS classok

en: CSS, JS, HTML and PHP code snippets
hu: CSS, JS, HTML és PHP kódrészletek

en: Canadian Provinces / Territories
hu: Kanadai tartományok/területek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cannot delete %1$s, as it is not within %2$s.
hu: Nem lehet törölni a %1$s-t, mivel az nem az %2$s-en belül van.

en: Cannot redeclare %s.
hu: %s nem deklarálható újra.

en: Cannot redeclare class %s.
hu: A %s osztály nem deklarálható újra.

en: Cannot redeclare function %s.
hu: A %s függvény nem deklarálható újra.

en: Cannot redeclare interface %s.
hu: A %s interfész nem deklarálható újra.

en: Capitalize
hu: Nagybetűs

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Categorize %s items
hu: %s elemek kategorizálása

en: Categorize 1 item
hu: 1 elem kategorizálása

en: Categorized %s items
hu: Kategorizált %s elemek

en: Categorizing...
hu: Kategorizálás...

en: Category does not exist, so cannot be deleted
hu: A kategória nem létezik, ezért nem törölhető

en: Center
hu: Középen

en: Change Login URL
hu: Bejelentkezési URL megváltoztatása

en: Changes have been saved
hu: A változtatásokat elmentettük

en: Changes have been saved.
hu: Változtatások elmentve.

en: Checkbox
hu: Jelölődoboz

en: Checkboxes
hu: Csekbox választó

en: Choice
hu: Választás

en: Choices
hu: Választás

en: Choose Style Template
hu: Stílus sablon kiválasztása

en: Choose a JSON file or drag it here
hu: Válassz egy JSON fájlt, vagy húzd ide

en: Choose a form field
hu: Válassz egy űrlapmezőt

en: Choose form to preview
hu: Válassz űrlapot az előnézethez

en: Choose one
hu: Válassz egyet

en: Choose the email field by clicking on the TAGS above
hu: Válaszd ki az e-mail mezőt a fenti CÍMKÉK-re kattintva

en: Choose this to use the theme's style.
hu: Válaszd ezt, ha a sablon (téma) stílusát szeretnéd használni.

en: Choose this when you want to implement your own style.
hu: Válaszd ezt, ha a saját stílusodat szeretnéd használni.

en: Choose this when you want to use the Form Builder default, minimalist style.
hu: Válaszd ezt, ha a Űrlap Builder alapértelmezett, minimalista stílusát szeretnéd.

en: Cick Here
hu: Kattints ide

en: City
hu: Város

en: Clean Up Admin Bar
hu: Admin sáv megtisztítása

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
hu: Tisztítsd meg az admin oldalakat azáltal, hogy az értesítéseket egy külön panelbe helyezi, amely könnyen elérhető az admin sávon keresztül.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
hu: Tisztítsd meg és gyorsítsd fel a vezérlőpultot néhány vagy az összes widget teljes letiltásával. A letiltott widgetek nem töltenek be semmilyen eszközt, és nem jelennek meg a képernyőbeállítások alatt.

en: Clear Log
hu: Napló törlése

en: Clerical / Administrative
hu: Irodai / Adminisztratív

en: Click or drag a field from the sidebar to add it to your form
hu: Kattints vagy húzz át egy mezőt az oldalsávról, hogy hozzáadd az űrlaphoz

en: Click to view hidden admin notices
hu: Kattints ide az elrejtett admin értesítések megtekintéséhez

en: Close
hu: Bezár

en: Cloudflare Turnstile
hu: Cloudflare átjáró

en: Code Snippets Editor
hu: Kódrészlet szerkesztő

en: Code Snippets Manager
hu: Kódrészletek kezelése

en: Collapse
hu: Összecsukás

en: Color
hu: Szín

en: Color ( Focus )
hu: Szín (fókusz)

en: Color (Active )
hu: Szín (aktív)

en: Color (Hover )
hu: Szín (Hover )

en: Column Gap
hu: Oszlop térköz

en: Column Width
hu: Oszlopszélesség

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Compile SCSS?
hu: SCSS fordítás?

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
hu: Teljesen letiltja a WordPress, a téma és a plugin frissítéseket és az automatikus frissítéseket. Letiltja a frissítési ellenőrzéseket, értesítéseket és e-maileket is.

en: Complexity
hu: Összetettség

en: Configure
hu: Beállítás

en: Confirmation
hu: Megerősítés

en: Confirmation Type
hu: Megerősítés típusa

en: Construction / Facilities
hu: Építés / Létesítmények

en: Consumer Goods
hu: Fogyasztási cikkek

en: Content
hu: Tartalom

en: Content / HTML
hu: Tartalom / HTML

en: Content / HTML - No Preview Available
hu: Tartalom /HTML - Előnézet nem érhető el

en: Content Duplication
hu: Tartalom duplikálás

en: Content Management
hu: Tartalomkezelés

en: Content Order
hu: Tartalom rendezése

en: Content for the Preview Column
hu: Előnézet oszlop a tartalomnál

en: Continents
hu: Kontinensek

en: Contract
hu: Szerződés

en: Conveniently add and manage CSS / SCSS, JS, HTML and PHP code snippets to modify your site's content, design, behaviour and functionalities
hu: CSS, JS, HTML és PHP kódrészletek hozzáadása és kezelése a weboldal tartalmának, megjelenésének, viselkedésének és funkcióinak módosításához

en: Conveniently register and edit custom post types and custom taxonomies. Enable the creation of custom field groups for your post types and options pages to store data for display on any part of your website.
hu: Egyszerűen regisztrálhat és szerkeszthet egyéni bejegyzés típusokat és egyéni taxonómiákat. Engedélyezze az egyéni mezőcsoportok létrehozását a bejegyzés típusokhoz és a beállítások oldalaihoz, hogy az elmentett adatokat megjelenítse a weboldal bármely részén.

en: Convert BMP, PNG and JPG uploads to WebP instead of JPG.
hu: Konvertálja a BMP, PNG és JPG feltöltéseket JPG helyett WebP formátumba.

en: Convert newlines to <br />
hu: Az újsorok átalakítása <br />-re

en: Copied!
hu: Másolva!

en: Copy
hu: Másolás

en: Could not create temporary folder at %s
hu: Nem lehetett ideiglenes mappát létrehozni a %s

en: Could not save uploaded file. The upload was cancelled, or server error encountered.
hu: A fájl mentése nem sikerült. A feltöltést megszakadt, vagy szerverhiba történt.

en: Countries
hu: Országok

en: Country
hu: Ország

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create New Form
hu: Új űrlap

en: Create your own patterns with: %1$s
hu: Hozzon létre saját mintákat ezzel: %1$s

en: Created At
hu: Létrehozva

en: Created By
hu: Létrehozta

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
hu: Jelenleg ÉV VÉGI AKCIÓ. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% kedvezmény</a>.

en: Curves
hu: Görbék

en: Custom
hu: Egyedi

en: Custom &lt;head&gt; Code
hu: Egyéni &lt;head&gt; kód

en: Custom Admin CSS
hu: Egyéni admin CSS

en: Custom Admin Footer Text
hu: Egyéni admin lábléc szöveg

en: Custom Body Class
hu: Egyedi body class

en: Custom CSS
hu: Egyedi CSS

en: Custom Code
hu: Egyéni kód

en: Custom Content Types
hu: Egyéni tartalomtípusok

en: Custom Field Group
hu: Egyéni mezőcsoport

en: Custom Field Groups
hu: Egyéni mezőcsoportok

en: Custom Fields
hu: Egyedi mezők

en: Custom Frontend CSS
hu: Egyedi weboldal CSS

en: Custom Post Type
hu: Egyedi bejegyzés típus

en: Custom Post Types
hu: Egyedi Bejegyzés Típus

en: Custom Style
hu: Egyedi stílus

en: Custom Taxonomies
hu: Egyedi Taxonómiák

en: Custom Taxonomy
hu: Egyedi Taxonómia

en: Customer Service
hu: Ügyfélszolgálat

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
hu: Testreszabhatod az admin menü sorrendjét, és opcionálisan megváltoztathatod a menüpontok címét vagy elrejtheted az egyes elemeket.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
hu: Testreszabhatod a wp-admin oldalak láblécében megjelenő szöveget, kivéve ezt az ASE-beállítások oldalt.

en: DUPLICATE
hu: DUPLIKÁLÁS

en: Dark
hu: Sötét

en: Dashed
hu: Szaggatott

en: Database
hu: Adatbázis

en: Date
hu: Dátum

en: Date Format
hu: Dátum formátum

en: Date Time
hu: Dátum Idő

en: Date archive
hu: Dátum archívum

en: Day of the Week
hu: A hét napja

en: Deactivate
hu: Kikapcsolás

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Demo Form
hu: Alapértelmezett Demo űrlap

en: Default Style
hu: Alapértelmezett stílus

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

en: Default Value(s)
hu: Alapértelmezett érték(ek)

en: Default is %s
hu: Alapértelmezett %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
hu: Az alapértelmezett érték 10. Nagyobb szám a &lt;/body&gt-hez közelebbi kód beillesztése;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
hu: Az alapértelmezett érték 10. Nagyobb szám a &lt;/head&gt-hez közelebbi kód beillesztése;

en: Default is 10. Larger number inserts CSS closer to &lt;/head&gt; and allows it to better override other CSS loaded earlier in &lt;head&gt;.
hu: Az alapértelmezett érték 10. A nagyobb szám közelebb helyezi a CSS-t a &lt;/head&gt; -hez, és lehetővé teszi, hogy jobban felülírja a &lt;head&gt; -be korábban betöltött egyéb CSS-t.

en: Default is 10. Lower number is executed earlier.
hu: Az alapértelmezett 10. Az alacsonyabb szám korábban kerül végrehajtásra.

en: Default is 10. Lower number is loaded earlier.
hu: Az alapértelmezett 10. Az alacsonyabb szám korábban töltődik be.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
hu: Az alapértelmezett érték 10. Kisebb szám a &lt;body&gt kódhoz közelebb illeszti be a kódot;

en: Default is 82 from a range between 1 to 100. The higher the number, the higher the quality and the file size.
hu: Az alapértelmezett érték 82 az 1 és 100 közötti tartományból. Minél magasabb a szám, annál jobb a minőség, de nagyobb lesz a fájlméret.

en: Default state
hu: Alapértelmezett állapot

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
hu: Az alapértelmezett szöveg: <em>Köszönet a <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a> használatáért a honlap létrehozásához!</em>

en: Default text is: <em>Version %s</em>
hu: Az alapértelmezett szöveg: <em>Verzió %s</em>

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Definitely
hu: Határozottan

en: Definitely not
hu: Határozottan nem

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Permanently
hu: Végleges törlés

en: Delivery status
hu: Kézbesítés állapota

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Description
hu: Leírás

en: Design of password-protected pages
hu: Jelszóval védett oldalak tervezése

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
hu: Tiltsa le a WordPress v5.6 óta hozzáadott <strong>alkalmazás jelszót</strong>.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
hu: <strong>Blokk alapú widgetek beállítási képernyőjének</strong> letiltása. Visszaállítja a klasszikus widgetek beállítási képernyőjét, ha klasszikus (nem blokk alapú) témát használsz. Ez nincs hatással a blokkos témákra.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
hu: Az <strong>emoji-támogatás</strong> kikapcsolása <strong>az oldalak, bejegyzések és egyéni bejegyzés típusok számára</strong> az admin felületen és a frontendben. A támogatás elsősorban a régebbi böngészők számára hasznos, amelyek nem rendelkeznek natív támogatással. A legtöbb modern böngésző a különböző operációs rendszereken és eszközökön már rendelkezik natív támogatással.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
hu: Tiltsa le a <strong>jQuery Migrate</strong> szkriptet a frontendben, amelyre már nem lesz szükség, ha weboldalad modern témát és bővítményeket használ.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
hu: Tiltsa le a <strong>a képek lazy betöltését</strong>, amelyet a WordPress v5.5 óta natívan hozzáadtak.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
hu: <strong>Verziószám</strong> kikapcsolása a &lt;head&gt;-ben hivatkozott statikus erőforrás URL-eken, amelyek felfedhetik a WordPress verziószámát. A régebbi verzió(k) tartalmazhat(nak) be nem javított biztonsági rést(eket). Az oldalak nem bejelentkezett nézetére vonatkozik. Ez szintén növeli a statikus eszközök gyorsítótárba helyezhetőségét, de nem szándékolt következményei lehetnek. Győződj meg róla, hogy tudod, mit csinálsz.

en: Disable All Updates
hu: Minden frissítés letiltása

en: Disable Comments
hu: Hozzászólások letiltása

en: Disable Components
hu: Komponensek letiltása

en: Disable Dashboard Widgets
hu: Vezérlőpult widgetek letiltása

en: Disable Feeds
hu: Feed letiltása

en: Disable Gutenberg
hu: Gutenberg kikapcsolása

en: Disable REST API
hu: REST API letiltása

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
hu: A nem hitelesített felhasználók REST API-hozzáférésének letiltása és az URL-nyomok eltávolítása a &lt;head&gt;, a HTTP fejlécek és a WP RSD végpontról.

en: Disable Smaller Components
hu: Kisebb komponensek letiltása

en: Disable XML-RPC
hu: XML-RPC letiltása

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
hu: Az összes RSS, Atom és RDF feed letiltása. Ez magában foglalja a bejegyzések, kategóriák, címkék, hozzászólások, szerzők és keresés feedjeit. Eltávolítja a feed URL-ek nyomait is a &lt;head&gt; -ből.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
hu: A hozzászólások letiltása néhány vagy minden nyilvános hozzászólás típus esetében. Ha letiltod, a már meglévő hozzászólások is el lesznek rejtve a weboldalon.

en: Disable except on
hu: Letiltás, kivéve:

en: Disable generation of the following intermediate sizes:
hu: A következő köztes méretek generálásának letiltása:

en: Disable horizontal scrolling
hu: Vízszintes görgetés letiltása

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
hu: A <strong>Dashicons CSS és JS fájlok</strong> betöltésének letiltása a frontendben a nyilvános weboldal látogatói számára. Ez tönkreteheti az egyéni űrlapok elrendezését vagy kialakítását, beleértve az egyéni bejelentkezési űrlapokat is, ha azok a Dashicons-tól függenek. A letiltás után ellenőrizd ezeket az űrlapokat.

en: Disable on all post types
hu: Letiltás minden bejegyzéstípusnál

en: Disable only on
hu: Letiltás csak:

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
hu: Tiltsa le a <strong>&lt;generátor&gt; címkét</strong> a &lt;channel&gt; RSS-hírcsatornában, amely felfedi a WordPress verziószámát. A régebbi verzió(k) tartalmazhatnak kijavítatlan biztonsági rést.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
hu: Kapcsolja ki a <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; taget</strong> a &lt;head&gt;-ben. Nincs rá szükség, ha webhelye nem használ pingbacket vagy távoli (XML-RPC) klienst a bejegyzések kezelésére.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
hu: Kapcsolja ki a <strong>Windows Live Writer (WLW) manifeszt &lt;link&gt; taget</strong> a &lt;head&gt;-ben. A WLW alkalmazás 2017-ben megszűnt.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
hu: Kapcsolja ki a <strong>generátor &lt;meta&gt; taget</strong> a &lt;head&gt;-ben, amely a WordPress verziószámát közli. A régebbi verzió(k) tartalmazhat(nak) be nem javított biztonsági rést(eket).

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
hu: Tiltsa le a <strong>bővítmény- és témaszerkesztőt</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
hu: Tiltsa le a <strong>bővítmény- és témaszerkesztőt</strong>. <span class="warning-text">Ne feledd, hogy a wp-config.php ezen a webhelyen nem írható, és a <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> ott már definiálva van. Vagy írhatóvá kell tenni a beállítás működéséhez, vagy kézzel kell módosítani a <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> értékét.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
hu: Tiltsa le a Gutenberg blokkszerkesztőt néhány vagy az összes bejegyzés típusnál.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
hu: Kapcsolja ki a <strong>WordPress</strong> alapértelmezett <strong>rövidlink &lt;link&gt; tagjét</strong> a &lt;head&gt;-ben. A keresőmotorok figyelmen kívül hagyják, és minimális gyakorlati haszna van. Általában egy dedikált shortlink plugin vagy szolgáltatás előnyben részesül, amely lehetővé teszi a szép nevek használatát a rövid linkekben és a kattintások nyomon követését a link közösségi médiában történő megosztásakor.

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disagree
hu: Elutasít

en: Discard
hu: Elutasít

en: Discarded
hu: Eldobva

en: Dismiss
hu: Elvetés

en: Dismiss this notice.
hu: Hagyja figyelmen kívül ezt az értesítést.

en: Display
hu: Megjelenés

en: Display Active Plugins First
hu: Aktív bővítmények megjelenítése elsőként

en: Display Settings
hu: Megjelenés beállításai

en: Display System Summary
hu: Rendszerösszegzés megtekintése

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
hu: A médiatárban lévő képek megtekintésekor megjeleníthet egy panelt, amely az összes rendelkezésre álló méretet megjeleníti és hivatkozik rájuk. Különösen hasznos egy adott képméret URL-címének gyors lekérdezéséhez.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
hu: Az aktív/aktivált bővítményeket a Telepített bővítmények lista tetején jeleníti meg. Hasznos, ha weboldaladon sok inkakivált bővítmény van tesztelési vagy fejlesztési célból.

en: Display the registration date and time in the users list table.
hu: Jelenítse meg a regisztráció dátumát és időpontját a felhasználói lista táblázatában.

en: Dissatisfied
hu: Elégedetlen

en: Divider
hu: Elválasztó

en: Divider Height (px )
hu: Elválasztó magassága (px )

en: Divider Type
hu: Elválasztó típusa

en: Divorced
hu: Elvált

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
hu: Hozz ki többet az <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro-val</a>. Életre szóló ajánlat (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">elérhető itt</a>.

en: Do not load when
hu: Ne töltse be mikor

en: Docs
hu: Dokumentáció

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Dotted
hu: Pontozott

en: Double
hu: Dupla

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
hu: Húzd a menüelemeket a kívánt pozícióba. Opcionálisan megváltoztathatod a 3rd party plugin/theme menüpontok címeit, vagy elrejtheted az egyes elemeket, amíg az admin menü alján lévő “Összes mutatása" gombra kattintva nem kapcsolod ki őket.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu. You can also choose to always hide menu items for all or some user roles.
hu: Húzd a menüelemeket a kívánt helyre. Opcionálisan módosítható a harmadik féltől származó beépülő modulok/téma menüelemek címe, vagy elrejthetsz néhány elemet, amíg át nem váltasz az adminisztrációs menü alján található „Összes megjelenítése” elemre kattintva. Azt is beállíthatod, hogy mindig elrejtse a menüelemeket az összes vagy néhány felhasználói szerepkörhöz.

en: Dropdown
hu: Lenyíló

en: Dropdown Options
hu: Legördülő beállításai

en: Duplicate
hu: Duplikálás

en: Duplicate %s
hu: Duplikálás %s

en: Duplicate this as draft
hu: Másolja ezt piszkozatként

en: Easily customize the design of the login page.
hu: Könnyen testreszabhatod a bejelentkezési oldal megjelenését.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
hu: Könnyen szerkesztheted és érvényesítheti az <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> és <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> tartalmát.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
hu: Könnyen szerkesztheted és érvényesítheted a <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> tartalmát.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
hu: Könnyedén engedélyezhet olyan fejlesztéseket és funkciókat, amelyekhez általában több bővítményre van szükség.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
hu: Könnyedén beillesztheted a &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; és &lt;style&gt; címkéket, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion és Optimize kódot, Facebook, TikTok és Twitter pixeleket stb.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
hu: Könnyedén kicserélhetsz bármilyen típusú médiafájlt egy újjal, miközben megtartja a meglévő médiaazonosítót, a közzététel dátumát és a fájl nevét. Így a meglévő hivatkozások nem vesznek el.

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit %s
hu: %s szerkesztése

en: Edit CSS / SCSS Snippet
hu: CSS / SCSS kód szerkesztése

en: Edit Code Snippet
hu: Kódrészlet szerkesztése

en: Edit Field Group
hu: Mezőcsoport szerkesztése

en: Edit HTML Snippet
hu: HTML kód szerkesztése

en: Edit JS Snippet
hu: JS kód szerkesztése

en: Edit Options Page
hu: Beállítások oldal szerkesztése

en: Edit PHP Snippet
hu: PHP kód szerkesztése

en: Edit Post Type
hu: Bejegyzés típus szerkesztése

en: Edit Style Template
hu: Stílus sablon szerkesztése

en: Edit Taxonomy
hu: Taxonómia szerkesztése

en: Edit or add field options (one per line )
hu: Mezőopciók szerkesztése vagy hozzáadása (soronként egy)

en: Edit screen
hu: Szerkesztési képernyő

en: Edit screen publish section
hu: Képernyő-közzététel szakasz szerkesztése

en: Education
hu: Oktatás

en: Education / Training
hu: Oktatás / Képzés

en: Elementor ASE Repeater: Error registering controls - %s
hu: Elementor ASE Repeater: Hiba a vezérlők regisztrálásakor – %s

en: Elementor ASE Repeater: Error registering tags - %s
hu: Elementor ASE Repeater: Hiba a címkék regisztrálásakor – %s

en: Email
hu: E-mail

en: Email Address Obfuscator
hu: Email cím elrejtése

en: Email Delivery
hu: E-mail kézbesítés

en: Email Delivery Log
hu: E-mail kézbesítési napló

en: Email Log
hu: E-mail napló

en: Email Notification Settings
hu: E-mail értesítési beállítások

en: Email address only
hu: Csak e-mail cím

en: Email delivery
hu: E-mail kézbesítés

en: Email delivery log entry with the ID %s was successfully deleted.
hu: A(z) ID %s e-mail kézbesítési naplóbejegyzés sikeresen törölve.

en: Email sent successfully
hu: E-mail sikeresen elküldve

en: Email template
hu: E-mail sablon

en: Email was sent. This page will reload now...
hu: E-mail elküldve. Ez az oldal most újratöltődik...

en: Employed full-time
hu: Alkalmazott teljes munkaidőben

en: Employed part-time
hu: Részmunkaidőben foglalkoztatott

en: Employee
hu: Munkaválalló

en: Employment
hu: Munkavállaló

en: Empty Trash
hu: Lomtár ürítése

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enable Auto Responder
hu: Auto Responder engedélyezése

en: Enable Dashboard Columns Settings
hu: A vezérlőpult oszlop beállítások engedélyezése

en: Enable access for non-authenticated users to REST API routes that contains the following strings:
hu: Engedélyezd a nem bejelentkezett felhasználók számára a REST API útvonalakhoz való hozzáférést, ha azok az alábbi szövegeket tartalmazzák:

en: Enable access for the following, authenticated user role(s):
hu: Engedélyezze a hozzáférést a következő hitelesített felhasználói szerepkör(ek) számára:

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
hu: Több szerepkör hozzárendelésének lehetővé tétele a felhasználói fiók létrehozása és szerkesztése során. Ez hasznos lehet a WordPress-ben nem definiált szerepkörökkel való munkához, pl. az e-kereskedelmi vagy LMS bővítményekből.

en: Enable custom ordering of terms from various "hierarchical" taxonomies. A new "Term Order" sub-menu will appear for enabled post type(s) with at least one such taxonomies. Terms listing and checkboxes in wp-admin will automatically use the custom order.
hu: A különböző "hierarchikus" taxonómiákból származó kifejezések egyéni sorrendjének engedélyezése. Legalább egy ilyen taxonómiát tartalmazó engedélyezett bejegyzés típus(ok) esetében megjelenik egy új "Kifejezések sorrendje" almenü. A wp-adminban a kifejezések listázása és a jelölőnégyzetek automatikusan az egyéni sorrendet fogják használni.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
hu: A különböző "hierarchikus" vagy "oldalattribútumokat" támogató tartalomtípusok egyéni sorrendjének meghatározása. Az engedélyezett tartalomtípus(ok)hoz egy új "Rendezés" almenü jelenik meg. A wp-adminban az engedélyezett bejegyzés típusok "Minden {Posts}" listaoldala automatikusan az egyéni sorrendet fogja használni.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
hu: Engedélyezze a hibakeresési módot, és a hibakeresési információkat a WordPress debug.log fájlba írja ki.

en: Enable except on:
hu: Engedélyezés, kivéve:

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
hu: Bejelentkezés, kijelentkezés és dinamikus bejelentkezés/kilépés menüpont engedélyezése bármely menü kiegészítésére.

en: Enable manual settings of dashboard columns layout in Screen Options. You can choose between 1 to 4 columns.
hu: Engedélyezze a vezérlőpult oszlopok elrendezésének kézi beállításait a Képernyőbeállításokban. 1-4 oszlop választható.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
hu: Az oldalak, bejegyzések és egyéni bejegyzések egy kattintással történő duplikálásának engedélyezése. A megfelelő taxonómiai kifejezések és a bejegyzés meta szintén duplikálásra kerülnek.

en: Enable only for:
hu: Engedélyezés, csak ennek:

en: Enable only on:
hu: Engedélyezés, bekapcsolás csak:

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
hu: Engedélyezze, hogy az oldalak, bejegyzések és/vagy egyéni bejegyzés típusok külső URL-címekre mutató permalinkekkel rendelkezzenek. A rel="noopener noreferrer nofollow" attribútumot is hozzáadjuk a fokozott biztonság és a SEO-előnyök érdekében. Kompatibilis a <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Oldal hivatkozásai</a> használatával hozzáadott linkekkel.

en: Enable public preview for draft posts from some or all public post types. You can find the public preview link in the list view post action row and edit screen Publish section.
hu: Publikus előnézet engedélyezése egyes vagy az összes nyilvános bejegyzés típushoz tartozó bejegyzések piszkozataihoz. A nyilvános előnézeti linket a listanézet bejegyzés műveletsorában és a szerkesztési képernyő Közzététel szakaszában található.

en: Enable the creation of various types of forms on the frontend to collect information from site visitors or users or members.
hu: Engedélyezi különböző űrlapok létrehozását az oldalon, hogy információkat gyűjts látogatóktól vagy tagoktól.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
hu: Engedélyezze a feltöltést az<a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF-fájlok</a>-at a Médiatárban. A meglévő PNG, JPG és GIF fájlokat egy olyan eszközzel, mint a <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>, konvertálhatja.

en: Enable usage of any image from WordPress Media Library as user avatars.
hu: A WordPress Médiatárból származó bármely kép használatának engedélyezése felhasználói avatárjaként.

en: Energy / Utilities
hu: Energia / Közművek

en: Engineering
hu: Mérnöki

en: Enhance List Tables
hu: Lista táblázatok javítása

en: Enhancements
hu: Fejlesztések

en: Enter a regex format to validate.
hu: Adj meg egy érvényesítendő regex kifejezés formátumot.

en: Enter keyword
hu: Írja be a kulcsszót

en: Enter one IPv4 address per line
hu: Soronként egy IPv4-címet adjon meg

en: Enter one string per line. These routes should originally be publicly accessible.
hu: Soronként egy karakterláncot írjon be. Ezeknek az útvonalaknak eredetileg nyilvánosan hozzáférhetőnek kell lenniük.

en: Entire site
hu: A teljes oldal

en: Entries
hu: Bejegyzések

en: Entries Count
hu: Bejegyzés számláló

en: Entries per page
hu: Bejegyzés per oldal

en: Entry
hu: Bejegyzés

en: Entry Number
hu: Bejegyzés száma

en: Error
hu: Hiba

en: Error ! Refresh the page and try again.
hu: Hiba! Frissítsd az oldalt, és próbáld meg újra.

en: Error Message
hu: Hiba üzenet

en: Error! Form can not be copied
hu: Hiba! Az űrlap nem másolható

en: Error! Reload the page and try again.
hu: Hiba! Frissítd az oldalt, és próbáld újra.

en: Error:
hu: Hiba:

en: Every day
hu: Minden nap

en: Every human being is entitled to a decent place to live in
hu: Minden embernek joga van egy tisztességes lakhelyhez

en: Everywhere
hu: Bárhol

en: Everywhere / set in code
hu: Mindenhol / kódban beállítva

en: Excerpt
hu: Kivonat

en: Exclude the following URLs from maintenance mode:
hu: A következő URL-ek kizárása a karbantartási módból:

en: Execute now
hu: Hajtsa végre most

en: Execution priority / order
hu: Végrehajtási prioritás / sorrend

en: Expand
hu: Kibontás

en: Expand all
hu: Az összes kinyitása

en: Expiration
hu: Lejárat

en: Export ASE Settings
hu: ASE beállítások exportálása

en: Export ASE module settings as a JSON file to easily import into another site.
hu: Exportálja az ASE-modul beállításait JSON-fájlként, és ezt importálhatod egy másik weboldalra.

en: Export Form
hu: Űrlap export

en: Export Settings
hu: Beállítások exportálása

en: Export Style
hu: Stílus exportálása

en: Extensions
hu: Kiterjesztések

en: External Permalinks
hu: Külső Permalinkek

en: Extra Large
hu: Extra nagy

en: Extremely likely
hu: Rendkívül valószínű

en: Extremely unlikely
hu: Rendkívül valószínűtlen

en: Failed
hu: Nem sikerült

en: Failed Login Attempts Log
hu: Sikertelen bejelentkezési kísérletek naplója

en: Failed login attempts:
hu: Sikertelen bejelentkezési kísérletek:

en: Failed to send email
hu: Nem sikerült elküldeni az e-mailt

en: False
hu: Hamis

en: Featured Image
hu: Kiemelt kép

en: February
hu: Február

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Female
hu: Nő

en: Field Label
hu: Mező címke

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Field Type
hu: Mező típusa

en: Fields
hu: Mezők

en: Fifth Dropdown Options
hu: Ötödik legördülő beállításai

en: File / Media
hu: Fájl / Média

en: File / Media Type
hu: Fájl / Média típus

en: File Extension
hu: Fájl kiterjesztés

en: File Extension and Type
hu: Fájl kiterjesztés és típus

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Name, Prettified
hu: Fájlnév, keresőbarát

en: File Size
hu: Fájl méret

en: File Type
hu: Fájltípus

en: File URL
hu: Fájl URL

en: File has an invalid extension, it should be one of
hu: A fájlnak érvénytelen a kiterjesztése, az alábbiak egyike kellene legyen:

en: File is empty
hu: A fájl üres

en: File is too large
hu: A fájl túl nagy

en: Filter
hu: Szűrő

en: Filter Code Type
hu: Kód típus szűrő

en: First
hu: Első

en: First Dropdown Options
hu: Első legördülő beállításai

en: First Last
hu: Keresztnév elöl

en: First Middle Last
hu: Első Középső Utolsó

en: Font Family
hu: Betűtípus

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font Style
hu: Betű stílus

en: Footer Text
hu: Lábléc szöveg

en: For %s, redirect to:
hu: A(z) %s -t irányítsa át ide:

en: For multiple values, separate with <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>
hu: Több érték esetén válasszuk szét <code>|</code> jellel pl. <code>value1 | value2</code>

en: For the ALTCHA, reCAPTCHA and Turnstile fields, the widget type / theme, site keys and secret keys are taken from the values set in the "Security >> CAPTCHA Protection" module. Please configure that module to use these fields in the form builder.
hu: Az ALTCHA, reCAPTCHA és Turnstile mezők esetén a widget típusát / témáját, valamint a kulcsokat a „Biztonság >> CAPTCHA védelem” modul értékei alapján vesszük. Kérlek, állítsd be ott őket, hogy használni lehessen a form builderben.

en: For the admin bar logo, link back to the dashboard when it is shown on the frontend
hu: Az admin sáv logó linkeljen vissza az Vezérlőpultra, amikor az megjelenik a weboldalon

en: Force all links in admin pages to open in new browser tab via target="_blank" attribute.
hu: Kényszerítse az adminisztrátori oldalakon lévő összes hivatkozást, hogy az új böngészőfülön nyíljon meg a target=“_blank“ attribútum segítségével.

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
hu: A bejegyzés tartalmában lévő minden külső weboldalra mutató linket, ahol <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">a_content</a> hook-ot használják, új böngészőfülön kell megnyitni a target="_blank" attribútummal. A rel="noopener noreferrer nofollow" attribútumot is hozzáadjuk a fokozott biztonság és a SEO előnyei érdekében.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
hu: A fent megadott feladó név/e-mail cím használatának kikényszerítése. Ez felülírja a más bővítményekben beállítottakat.

en: Form
hu: Űrlap

en: Form Builder
hu: Űrlap építő

en: Form Builder Styles
hu: Űrlapszerkesztő stílusok

en: Form Description
hu: Űrlap leírás

en: Form Name
hu: Űrlap neve

en: Form Settings
hu: Űrlap beállítások

en: Form Style
hu: Űrlap stílus

en: Form Title
hu: Űrlap címe

en: Form style imported successfully
hu: Az űrlapstílus sikeresen importálva

en: Form was submitted successfully
hu: Az űrlap sikeresen elküldve

en: Form was successfully copied
hu: Az űrlap sikeresen másolva

en: Form was successfully updated.
hu: Az űrlap sikeresen módosítva.

en: Format
hu: Formátum

en: Formatting
hu: Formázás

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Forms per page
hu: Űrlap per oldal

en: Fourth Dropdown Options
hu: Negyedik legördülő beállításai

en: Free-flow beverages
hu: Korlátlan italok

en: Friday
hu: Péntek

en: From
hu: Feladó

en: From Email
hu: Feladó e-mail cím

en: From Name
hu: Feladó neve

en: Frontend
hu: Tartalom

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
hu: A teljes AVIF-támogatás megköveteli, hogy a szerverén/tárhelyén a PHP 8.1 vagy nagyobb verziójú AVIF-támogatással fordított <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD-bővítmény</a>, vagy az <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 vagy nagyobb verziójú ImageMagick</a> telepítve legyen. Egyik nélkül is feltölthet AVIF fájlokat, de a kisebb méretű miniatűrök automatikus generálása nélkül. A <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern asztali és mobil böngészők</a> többsége támogatja az AVIF fájlok megjelenítését.

en: Full Name
hu: Teljes név

en: Full-time
hu: Teljes munkaidő

en: Function:
hu: Funkció:

en: Gallery
hu: Galéria

en: Gender
hu: Nem

en: Generate Regex
hu: Regex generálása

en: Get ASE Pro
hu: Szerezd meg az ASE Pro-t

en: Get It Now
hu: Szerezd meg most

en: Get image dimension
hu: Állítsa be a kép méretét

en: Get smaller dimension
hu: Kisebb méret lekérése

en: Getting content length is not supported.
hu: A tartalom hosszának lekérése nem támogatott.

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
hu: Adj nagyobb helyet az admin menünek, hogy jobban elférjenek a szélesebb elemek.

en: Google Fonts
hu: Google fonts

en: Government / Military
hu: Kormányzati / Katonai

en: Graduate or professional degree
hu: Mesterszintű vagy szakmai diploma

en: Gray
hu: Szürke

en: Gray Inverted
hu: Inverz szürke

en: Great to see that you have been using Form Builder for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s and spread your words to the world.
hu: Nagyszerű látni, hogy már egy ideje használod az Űrlapkészítőt. Reméljük, szereted, és nagyon hálásak lennénk, ha %1$sadnál nekünk egy 5 csillagos értékelést%2$s és terjesztenéd a hírét az egész világon.

en: Green
hu: Zöld

en: Green Inverted
hu: Inverz zöld

en: Guest
hu: Vendég

en: Gym facility
hu: Edzőterem

en: HTTP Code %s
hu: HTTP kód %s

en: Handle Color
hu: Kapcsoló színe

en: Handle Size
hu: Kapcsoló mérete

en: Headers
hu: Fejléc

en: Heading
hu: Címsor

en: Healthcare
hu: Egészségügy

en: Heartbeat Control
hu: Heartbeat kontrol

en: Height
hu: Magasság

en: Height (px )
hu: Magasság (px)

en: Hello, this is a test email.
hu: E-mail sikeresen elküldve

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
hu: Segítsen másoknak felfedezni az ASE-t, vagy <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">lefordítani</a> az Ön nyelvére.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide "Powered by ALTCHA" byline
hu: Az „ALTCHA által működtetve” elrejtése

en: Hide "Remember Me" checkbox
hu: Az „Emlékezz rám” jelölőnégyzet elrejtése

en: Hide ALTCHA logo
hu: ALTCHA logó elrejtése

en: Hide Admin Bar
hu: Admin sáv elrejtése

en: Hide Admin Notices
hu: Admin értesítések elrejtése

en: Hide Elements
hu: Elemek elrejtése

en: Hide Form After Successful Submission
hu: Űrlap elrejtése sikeres beküldés után

en: Hide Label
hu: Címke elrejtése

en: Hide admin bar for all or some user roles.
hu: Admin sáv elrejtése minden vagy néhány felhasználói szerepkör számára.

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
hu: Az admin sáv elrejtése a weboldalon mindegyik vagy néhány felhasználói szerepkör esetében.

en: Hide language switcher
hu: Nyelvváltó elrejtése

en: Hide link to homepage
hu: Kezdőlap link elrejtése

en: Hide registration and password reset links
hu: Regisztráció és Elfelejtett jelszó linkek elrejtése

en: Hide the content editor
hu: A tartalomszerkesztő elrejtése

en: Hide until toggled
hu: Elrejtés, amíg nem kapcsolod át

en: High (default)
hu: Magas (alapértelmezett)

en: High school
hu: Középiskola

en: Highest Scale Point
hu: Legmagasabb skálaérték

en: Highest Scale Text
hu: Szöveg a legmagasabb értékhez

en: Highly dissatisfied
hu: Nagyon elégedetlen

en: Highly satisfied
hu: Nagyon elégedett

en: Homemaker
hu: Háziasszony

en: Homepage
hu: Kezdőlap

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Hospitality / Travel
hu: Vendéglátás / Utazás

en: How Long / Duration
hu: Mennyi ideig / Időtartam

en: How Often / Frequency
hu: Milyen gyakran / Gyakoriság

en: How to execute
hu: Hogyan kell végrehajtani

en: Human Resources
hu: Humánerőforrás

en: Hyperlink
hu: Link

en: I have already rated
hu: Már értékeltem

en: I'm compensated appropriately for the skills, time and effort I put into my work
hu: Megfelelően megfizetnek a tudásomért, az időmért és a befektetett energiámért

en: I'm given enough opportunities for professional growth
hu: Elég lehetőséget kapok a szakmai fejlődésre

en: I'm interested to learn about your services...
hu: Szeretnék többet megtudni a szolgáltatásairól...

en: I'm not a robot
hu: Nem vagyok Robot

en: I've reviewed
hu: Átnéztem

en: I've shared
hu: Megosztottam

en: IP Address<br />Last Username
hu: IP cím<br />Utolsó felhasználónév

en: Icon: check or cross
hu: Ikon: pipa vagy kereszt

en: Icon: toggled on or off
hu: Ikon: be- vagy kikapcsolva

en: Identity
hu: Azonosító

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
hu: Ha be van állítva, a következő SMTP szolgáltatást/fiókot fogja használni az e-mailek kézbesítéséhez.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
hu: Ha be van állítva, a következő feladó neve/e-mail címe felülírja a WordPress alapértelmezett értékeit, de más, egyéni feladó nevet/e-mail címet engedélyező bővítmények, pl. űrlap bővítmények még mindig felülírhatják.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
hu: Ha valami rosszul sül el a</strong> címen, és adminisztrátorként vissza kell szerezned a fiókjodhoz való hozzáférést, kérjük, látogass el a következő URL-címre: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Ha a <strong>Ninja tűzfalat</strong> használod, kérjük, vedd le a tűzfal házirend beállításaiban a "Rendszergazdai jogosultságok megszerzésére irányuló kísérletek blokkolása" jelölőnégyzetet, mielőtt nem rendszergazdai felhasználói szerepkörben próbálna hozzáférni, hogy <strong>elkerülje</strong> az admin-fiókból való <strong>kizárást</strong>.

en: If the spinner keeps spinning, please manually reload the page to see the error that occurred during execution.
hu: Ha a folyamatjelző továbbra is pörög, kérjük, töltse be manuálisan az oldalt, hogy lássa a végrehajtás során fellépő hibát.

en: If you enable the Login Page Customizer module, the Login Form Background and Page Background elements will also be applied to the design of the password-protected pages.
hu: Ha engedélyezi a Bejelentkezési oldal testreszabása modult, a bejelentkezési űrlap háttere és az oldal elemei is alkalmazásra kerülnek a jelszóval védett oldalak tervezésénél.

en: Image
hu: Kép

en: Image Field - No Image
hu: Kép mező - Nincs kép

en: Image Height
hu: Kép magasság

en: Image Max Width
hu: Kép max. szélessége

en: Image Preview Size
hu: Kép előnézeti méret

en: Image Select
hu: Kép kiválasztás

en: Image Size
hu: Kép méret

en: Image Sizes Panel
hu: Képméretek panel

en: Image URL
hu: Kép URL

en: Image Upload Control
hu: Képfeltöltés kontrol

en: Image Width
hu: Kép szélesség

en: Image Width and Height
hu: Kép szélessége és magassága

en: Import ASE Settings
hu: ASE beállítások importálása

en: Import ASE module settings you've exported from another site as a JSON file.
hu: Importálja az ASE-modul beállításait, amelyeket egy másik webhelyről exportált JSON-fájlként.

en: Import Settings
hu: Beállítások importálása

en: Importance
hu: Fontosság

en: Important
hu: Fontos

en: Imported
hu: Importálva

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
hu: A különböző bejegyzés típusok és taxonómiák, média, megjegyzések és felhasználók listázási oldalainak hasznosságának javítása oszlopok és elemek hozzáadásával/eltávolításával.

en: In &lt;footer&gt;
hu: A &lt;lábléc&gt; -ben

en: In &lt;head&gt;
hu: A &lt;head&gt; -ben

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Incorrect password.
hu: Helytelen jelszó.

en: Industries
hu: Iparágak

en: Info
hu: Infó

en: Inline
hu: Egysorban

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
hu: &lt;head&gt;, &lt;body&gt; és &lt;footer&gt; kód beillesztése

en: Insert Presets
hu: Sablon beillesztése

en: Install
hu: Telepítés

en: Installation / Maintenance
hu: Telepítés / Karbantartás

en: Instructions
hu: Lépések

en: Instructions for editors. Shown when submitting data.
hu: Útmutató a szerkesztőknek. Megjelenik amikor az adatokat elküldi.

en: Insurance
hu: Biztosítás

en: Integer: 1 or 0
hu: Szám: 1 vagy 0

en: Intern
hu: Gyakornok

en: Invalid Extension
hu: Érvénytelen kiterjesztés

en: Invalid Format
hu: Érvénytelen formátum

en: Invalid input data provided
hu: Érvénytelen bemeneti adat

en: Invalid username/email or incorrect password.
hu: Érvénytelen felhasználónév/e-mail cím vagy helytelen jelszó.

en: Invisible / floating
hu: Láthatatlan / lebegő

en: JPG quality:
hu: JPG minőség:

en: January
hu: Január

en: Job Search Aids
hu: Álláskeresési segédletek

en: Job Type
hu: Állás típusa

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Keep as is
hu: Maradjon úgy, ahogy van

en: Keep the most recent
hu: Tartsa meg a legfrissebbet

en: L - Large
hu: L - Nagy

en: Label
hu: Címke

en: Label Alignment
hu: Címke igazítása

en: Label Position
hu: Címke pozíciója

en: Label for button
hu: Gomb címkéje

en: Label for checkbox
hu: Csekbox címkéje

en: Label for password field
hu: Címke a jelszó mezőhöz

en: Label for verification failure
hu: Címke a sikertelen ellenőrzéshez

en: Label for verification process
hu: Címke az ellenőrzési folyamathoz

en: Label for verification success
hu: Címke a sikeres ellenőrzéshez

en: Label for verification wait request
hu: Címke az ellenőrzésre való várakozáshoz

en: Labels
hu: Címkék

en: Large
hu: Nagy

en: Last
hu: Utolsó

en: Last Attempt On
hu: Utolsó kísérlet

en: Last First
hu: Vezetéknév elöl

en: Last Login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Last Login Column
hu: Utolsó bejelentkezés oszlop

en: Last Modified
hu: Utolsó módosítás

en: Law Enforcement / Security
hu: Rendészet / Biztonság

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Leave blank to skip this rule
hu: Hagyja üresen a szabály kihagyásához

en: Left
hu: Balra

en: Left Edge
hu: Bal szélen

en: Left Half
hu: Bal fele

en: Left Side
hu: Bal oldal

en: Legal
hu: Jogi

en: Less than a month
hu: Kevesebb, mint egy hónap

en: Letter Spacing
hu: Betűköz

en: Light
hu: Világos

en: Light Blue
hu: Világos kék

en: Light Gray
hu: Világos szürke

en: Light Green
hu: Világos zöld

en: Light Pink
hu: Világos rózsaszín

en: Light Purple
hu: Halvány lila

en: Light Yellow
hu: Halvány sárga

en: Lightly Striped
hu: Enyhén csíkos

en: Likely
hu: Valószínű

en: Likert / Matrix Scale
hu: Likert-skála / mátrix skála

en: Limit Login Attempts
hu: Bejelentkezési kísérletek korlátozása

en: Limit to
hu: Korlátozása

en: Limits
hu: Korlátok

en: Line 1
hu: Cím 1

en: Line 2
hu: CÍm 2

en: Line Break
hu: Sortörés

en: Line Height
hu: Sor magasság

en: Line-through
hu: Áthúzott

en: Lines
hu: Sorok

en: Link Target
hu: Hivatkozás célja

en: Link Text
hu: Hivatkozás szöveg

en: Link to preview this draft publiclly
hu: Link a piszkozat publikus előnézetéhez

en: List of specific pages.
hu: Konkrét oldalak listája.

en: List of taxonomies.
hu: Taxonómiák listája.

en: List of taxonomy terms.
hu: Taxonómiai kifejezések listája.

en: List of user login status.
hu: A felhasználó bejelentkezési állapotának listája.

en: List view
hu: Lista nézet

en: List view post action row
hu: Listanézet bejegyzés műveletsor

en: Load External CSS <span class="faded">(Provide full URL)</span>
hu: Külső CSS betöltése <span class="faded">(Add meg a teljes URL-t)</span>

en: Load priority / order
hu: Terhelési prioritás / sorrend

en: Load snippet
hu: Kód betöltése

en: Load when
hu: Betöltés mikor

en: Local User Avatar
hu: Helyi felhasználói avatár

en: Location
hu: Hely

en: Log In/Out Menu
hu: Bejelentkezés/Kijelentkezés menü

en: Log In/Out | Register
hu: Bejelentkezés/Kilépés | Regisztráció

en: Log email deliveries for archiving or troubleshooting.
hu: Az e-mail kézbesítések naplózása archiváláshoz vagy hibaelhárításhoz.

en: Log has been successfully cleared.
hu: A napló sikeresen törölve.

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
hu: Naplózza, hogy a felhasználók mikor jelentkeztek be utoljára a weboldalra, és megjeleníti a dátumot és az időpontot a felhasználók listájának táblázatában.

en: Logged-in
hu: Bejelentkezve

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Login Button Color
hu: Bejelentkezés gomb színe

en: Login Form Background
hu: Bejelentkezés űrlap háttere

en: Login Form Position
hu: Bejelentkezés űrlap pozíciója

en: Login ID Type
hu: Bejelentkezési azonosító típusa

en: Login Page Customizer
hu: Bejelentkezés oldal testreszabása

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: Logo Image
hu: Logo kép

en: Logo Link
hu: Logó link

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
hu: Úgy tűnik, hogy néhány ingyenes fejlesztés hasznos volt az oldalad számára?

en: Low
hu: Alacsony

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Lowest Scale Point
hu: Legalacsonyabb skálaérték

en: Lowest Scale Text
hu: Szöveg a legalacsonyabb értékhez

en: M - Medium
hu: M - Közepes

en: Maintenance Mode
hu: Karbantartás üzemmód

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
hu: A karbantartási mód jelenleg engedélyezve van a weboldalon.

en: Make sure the ratio between width and height matches the original ratio to prevent the image from getting distorted.
hu: Győződj meg arról, hogy a szélesség és magasság aránya megegyezik az eredeti arányával, hogy elkerülje a kép torzulását.

en: Make sure to visit one of your frontend <a href="%1$s">pages</a> or <a href="%2$s">posts</a> while logged-in, to detect elements only visible in the frontend admin bar, and return here to see them on the list above.
hu: Ügyeljen arra, hogy bejelentkezve keresse fel valamelyik kezelőfelületének <a href="%1$s">oldalát</a> vagy <a href="%2$s">bejegyzését</a>, hogy csak az elemeket vizsgálja. Láthatók a kezelőfelület adminisztrációs sávjában, és térjen vissza ide, hogy megtekinthesse őket a fenti listán.

en: Male
hu: Férfi

en: Manage Columns
hu: Oszlopok kezelése

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
hu: Az ads.txt és az app-ads.txt kezelése

en: Manage and organize columns in the admin listing for pages, posts and custom post types.
hu: Kezelje és rendszerezze az oldalak, bejegyzések és egyéni bejegyzés típusok listák   oszlopait.

en: Manage robots.txt
hu: Robots.txt kezelése

en: Management / Executive
hu: Management  / Ügyvezető

en: Manually (on demand)
hu: Manuálisan (igény szerint)

en: Manufacturing / Operations
hu: Gyártás / Műveletek

en: March
hu: Március

en: Marital Status
hu: Házassági állapot

en: Married
hu: Házas

en: Matrix
hu: Mátrix

en: Matrix of Five Variable Dropdowns
hu: Öt változós mátrix Legördülő

en: Matrix of Four Variable Dropdowns
hu: Négy változós mátrix Legördülő

en: Matrix of Three Variable Dropdowns
hu: Három változós mátrix Legördülő

en: Matrix of Two Variable Dropdowns
hu: Két változós mátrix Legördülő

en: Matrix of Uniform Dropdowns
hu: Egységes mátrix Legördülő

en: Max Characters
hu: Max. karakterszám

en: Max Time
hu: Max. Idő

en: Max Width
hu: Max szélesség

en: Max height:
hu: Max. magasság:

en: Max width:
hu: Max. szélesség

en: Maximum File Size Allowed to Upload (MB)
hu: Feltölthető maximális fájlméret (MB)

en: Maximum Rating
hu: Maximális értékelés

en: Maximum Time
hu: Maximum Idő

en: Maximum file upload limit exceeded
hu: Túllépte a maximális fájlfeltöltési korlátot

en: May
hu: Május

en: Media Categories
hu: Média kategóriák

en: Media Categories Module: Tree View: Error
hu: Média kategóriák modul: Fastruktúra nézet: Hiba

en: Media Categories Module: Tree View: Error: Could not load Plugin class <strong>%s</strong>
hu: Média kategóriák modul: Fastruktúra nézet: Hiba: Nem tudta betölteni a Bővítmény osztályt <strong>%s</strong>

en: Media Category
hu: Média kategória

en: Media Library Infinite Scrolling
hu: Médiatár Végtelen görgetés

en: Media Replacement
hu: Média csere

en: Media library
hu: Médiatár

en: Medium
hu: Közepes

en: Medium (uncropped)
hu: Közepes (vágatlan)

en: Message
hu: Üzenet

en: Middle
hu: Középső

en: Min Time
hu: Min. Idő

en: Minimum Time
hu: Minimum Idő

en: Modified
hu: Módosított

en: Modify
hu: Módosítás

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
hu: Módosítsa a WordPress heartbeat API intervallumát, vagy tiltsa le az admin oldalakon, a bejegyzések létrehozásának/szerkesztésének képernyőin és/vagy a frontendben. Ez segít csökkenteni a szerver CPU-terhelését.

en: Monday
hu: Hétfő

en: Months of the Year
hu: Az év hónapjai

en: More than 10 years
hu: Több mint 10 éve

en: More than 3 years
hu: Több mint 3 éve

en: Move Field
hu: Mező áthelyezése

en: Move to Trash
hu: Lomtárba helyezés

en: Much better
hu: Sokkal jobb

en: Much worse
hu: Sokkal rosszabb

en: Multi-select?
hu: Többszörös kiválasztás?

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Multiple Uploads
hu: Több fáj feltöltése

en: Multiple Uploads Limit
hu: Több fájl feltöltésének korlátja

en: Multiple User Roles
hu: Több felhasználói szerepkör

en: NPS / Numerical Scale
hu: NPS / Számskála

en: Name
hu: Név

en: Name layout
hu: Név elrendezés

en: Neutral
hu: Semleges

en: Never
hu: Soha

en: Never block the following IP addresses:
hu: Soha ne blokkolja az alábbi IP-címeket:

en: New %s
hu: Új %s

en: New Code Snippet
hu: Új kódrészlet

en: New Field
hu: Új mező

en: New Field Group
hu: Új mezőcsoport

en: New Form Submission
hu: Új űrlap bejegyzés

en: New Option
hu: Új lehetőség

en: New Options Page
hu: Új beállítások oldal

en: New Post Type
hu: Új bejegyzés típus

en: New Style Template
hu: Új stílus sablon

en: New Taxonomy
hu: Új Taxonómia

en: New login URL:
hu: Új bejelentkezési URL:

en: New submission from:
hu: Új üzenet tőle:

en: Next
hu: Következő

en: No
hu: Nem

en: No %s found
hu: %s nem található

en: No %s found in Trash
hu: Nem található %s a Lomtárban

en: No Code Snippets found in Trash.
hu: Nincs Kódrészlet a lomtárban.

en: No Code Snippets found.
hu: Nem találhatóak kódrészletek.

en: No Custom Options Pages found
hu: Nem található beállítások oldal

en: No Custom Options Pages found in Trash
hu: Nem található beállítások oldal a kukában

en: No Custom Post Types found
hu: Nem található egyéni bejegyzéstípus

en: No Custom Post Types found in Trash
hu: Nem található egyéni bejegyzéstípus a kukában

en: No Custom Taxonomies found
hu: Nem található egyedi taxonómia

en: No Custom Taxonomies found in Trash
hu: Nem található egyedi taxonómia a kukában

en: No Field Groups found
hu: Nem találhatóak mezőcsoportok

en: No Field Groups found in Trash
hu: Nem található mezőcsoport a lomtárban

en: No Name
hu: Nincs név

en: No Repeater Field Selected
hu: Nincs kiválasztva ASE Repeater mező

en: No Style
hu: Nincs stílus

en: No Style Template found in Trash.
hu: Nem található stílussablon a Lomtárban.

en: No Style Template found.
hu: Nem található stílussablon.

en: No conditions specified. <a href="#" class="csm-link-add">Click here</a> to add one.
hu: Nincsenek megadva feltételek. <a href="#" class="csm-link-add">Kattintson ide</a> egy hozzáadásához.

en: No data available in table
hu: Nincs rendelkezésre álló adat a táblázatban

en: No entries found.
hu: Nem található bejegyzés.

en: No entries were specified
hu: Nem adtál meg egyetlen bejegyzést sem

en: No files were uploaded.
hu: Nincsenek feltöltve fájlok.

en: No forms found. Please create a new one.
hu: Nem található űrlap. Kérjük, hozzon létre egyet.

en: No forms were specified
hu: Nincs meghatározva űrlap

en: No matching records found
hu: Nem található egyező rekord

en: No settings data detected.
hu: Nincsenek beállítási adatok.

en: Non-Profit / Volunteer
hu: Nonprofit / Önkéntes

en: Non-binary
hu: Nem bináris

en: Non-public post types:
hu: Nem nyilvános bejegyzés típusok:

en: None
hu: Nincs

en: None (bypass filters)
hu: Nincs (szűrők megkerülése)

en: Normal
hu: Normál

en: Not at all important
hu: Egyáltalán nem fontos

en: Not at all likely
hu: Egyáltalán nem valószínű

en: Not available
hu: Nem elérhető

en: Not employed and not looking for work
hu: Nem alklamzott és nem keres munkát

en: Not employed but looking for work
hu: Nem alkalmazott, hanem munkát keres

en: Not important
hu: Nem fontos

en: Not sure
hu: Nem biztos

en: Note: This field will not be shown in the form. Enter the value to be hidden.
hu: Megjegyzés: Ez a mező nem jelenik meg az űrlapon. Add meg az elrejteni kívánt értéket.

en: Nothing to import
hu: Nincs mit importálni

en: Notices
hu: Értesítések

en: Nounce Error
hu: Ellenőrzőhiba

en: Number
hu: Szám

en: Number Range
hu: Számérték tartomány

en: Numeric
hu: Szám

en: OR
hu: VAGY

en: Obfuscate Author Slugs
hu: Szerző url elfedése

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
hu: Titkosítja az e-mail címet, hogy megakadályozza a spamrobotok általi begyűjtését, de az emberi látogatók számára olvashatóvá teszi, mint egy hagyományos e-mail címet.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
hu: A nyilvánosan elérhető szerzői oldal URL-címeinek elfedése, amely a felhasználói slugs/felhasználóneveket mutatja, pl. <em>weboldalad.hu/author/username1/ből</em> <em>weboldalad.hu/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, és 404 hibaüzenet az eredeti URL-ek számára. A /wp-json/wp/v2/users/ REST API végpontban is elrejti.

en: October
hu: Október

en: On Options Pages
hu: Az Opciók oldalon

en: On Posts
hu: Bejegyzéseknél

en: On WooCommerce forms:
hu: A WooCommerce űrlapokon:

en: On WordPress forms:
hu: WordPress űrlapokon:

en: On admin pages
hu: Az admin oldalakon

en: On form focus
hu: Az űrlap fókuszon

en: On form submit
hu: Űrlapon benyújtva

en: On line:
hu: Sorban:

en: On page load
hu: Az oldal betöltésekor

en: On post creation and edit screens
hu: A hozzászólás létrehozására és szerkesztésére szolgáló képernyőkön

en: On the backend:
hu: Az admin felületen:

en: On the frontend
hu: Használd ezt a shortcode-ot a meta mező megjelenítéséhez a weboldalon.

en: On the frontend:
hu: A weboldalon:

en: On which part of the site?
hu: Melyik része az oldalnak?

en: Once a month
hu: Havonta egyszer

en: Once a week
hu: Egyszer a héten

en: Once a year
hu: Egyszer az évben

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
hu: Ha engedélyezve van, a Beállítások menüben megtalálja a <a href="%s">Admin Menü</a> linket.

en: Once enabled, you can find the Code Snippets menu item on the admin menu.
hu: Ha engedélyezve van, megtalálja a Kódrészletek menüpontot az adminisztrációs menüben.

en: Once enabled, you can find the Forms menu item in the admin menu.
hu: Ha engedélyezve van, a „Űrlapok” menüpont megjelenik az admin menüben.

en: One (or more) of your fields had validation errors. More information is available below.
hu: Egy (vagy több) mezőben érvényesítési hibák voltak. További információ alább található.

en: One <code>value : label</code> per line, or just <code>label</code>. Use <code>{empty}</code> for an empty value.
hu: Soronként egy <code>érték : címke</code>, vagy csak <code>címke</code>. Használja a <code>{empty}</code> -t üres értékhez.

en: Only auto-obfuscate email addresses for site visitors, not for logged-in users.
hu: Az e-mail címek automatikus átkódolása a weboldal látogatóinak,  a bejelentkezett felhasználók esetében nem.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
hu: Az adatbázisban csak a legfrissebb 1000 bejegyzés található.

en: Oops!
hu: Oopsz!

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
hu: Hoppá, valami elromlott</span>.<br />Kérjük, ellenőrizd még egyszer a beállításokat és a cél e-mail címet.

en: Open Admin Links in New Tab
hu: Nyissa meg az Adminisztrátori hivatkozásokat az Új lapon

en: Open All External Links in New Tab
hu: Minden külső link megnyitása új lapon

en: Optimizations
hu: Optimalizálás

en: Option Pages
hu: Opció oldalak

en: Options
hu: Opciók

en: Options Layout
hu: Beállítások elrendezés

en: Options Page
hu: Beállítások oldal

en: Options Pages
hu: Opció oldalak

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
hu: Vagy segítsen az ASE fejlesztésében <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">visszajelzés küldésével</a>.

en: Order
hu: Rendezés

en: Original height
hu: Eredeti magasság

en: Original width
hu: Eredeti szélesség

en: Other
hu: Egyéb

en: Output Format
hu: Értékek

en: Overline
hu: Felső vonal

en: Override the "Repeater Row” header text. You can also dynamically populate the row label with field values. If you have a text field named “first_name”, enter {first_name} to use the field value as the row label.
hu: A „Ismétlődő sor” fejléc szövegének felülírása. A sorcímkét dinamikusan is kitöltheti mezőértékekkel. Ha van egy „first_name” nevű szövegmezője, írja be a következőt: {first_name}, hogy a mező értékét címkeként használja.

en: PHP Array
hu: PHP tömb

en: Padding
hu: Belső térköz

en: Page Background
hu: Oldal háttér

en: Page Settings
hu: Oldal beállítások

en: Page Templates
hu: Oldal sablonok

en: Page Title <span class="faded">(shown in the browser tab)</span>
hu: Oldal címe <span class="faded">(a böngésző fülön jelenik meg)</span>

en: Paper
hu: Papír

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Paragraph / Shortcode
hu: Bekezdés / Shortcode

en: Parent %s
hu: Szülő %s

en: Parent %s:
hu: Szülő %s:

en: Parent Code Snippet:
hu: Szülő kódrészlet:

en: Parent Style Template:
hu: Szülő stílussablon:

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet
hu: Elemzési hiba: szintaxis hiba, váratlan vége a kódrészletnek

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
hu: Elemzési hiba: szintaktikai hiba, a kódrészlet váratlan vége miatt.

en: Part-time
hu: Részmunkaidős

en: Password
hu: Jelszó

en: Password Protection
hu: Jelszóvédelem

en: Password can not be empty.
hu: A jelszó nem lehet üres.

en: Password protection is currently enabled for this site.
hu: A jelszavas védelem jelenleg engedélyezve van a weboldalon.

en: Password reset
hu: Jelszó visszaállítás

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
hu: Jelszóval védje a teljes weboldalt, hogy elrejtse a tartalmat a nyilvánosság és a keresőmotorok botjai / crawler-ek elől. A bejelentkezett adminisztrátorok továbbra is a szokásos módon férhetnek hozzá az oldalhoz.

en: Past 10 years
hu: Az elmúlt 10 év

en: Past 100 years
hu: Az elmúlt 100 év

en: Past 25 years
hu: Az elmúlt 25 év

en: Past 50 years
hu: Az elmúlt 50 év

en: Past 75 years
hu: Az elmúlt 75 év

en: Pattern
hu: Minta

en: Per diem
hu: Napidíj

en: Perform 301 (permanent) redirect to a URL of your choice
hu: 301-es (állandó) átirányítást egy választott URL-re

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
hu: 301-es (állandó) átirányítás a főoldalra minden 404-es (nem található) oldal esetében.

en: Perform Replacement
hu: Hajtsa végre a cserét

en: Permission denied. Please contact your site administrator to run the export process.
hu: Hozzáférés megtagadva. Vedd fel a kapcsolatot az adminnal az exportálás elindításához.

en: Pharmaceutical / Biotech
hu: Gyógyszeripar / Biotech

en: Phone
hu: Telefon

en: Pick a single <code>value</code>
hu: Válasszon ki egy <code>értéket</code>

en: Pineapple on pizza is an excellent idea!
hu: Az ananász a pizzán kiváló ötlet!

en: Pink Inverted
hu: Inverz rózsaszín

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Placement
hu: Hozzárendelés

en: Plain (no header image)
hu: Sima (nincs fejléckép)

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and <strong>update</strong> the snippet. If you plan on doing that later, you can <strong>deactivate</strong> the snippet for now so it will stop triggering the error.
hu: Kérlek, <strong>javítsd ki a hibát okozó kódot</strong>, és <strong>frissítsd</strong> a kódrészletet. Ha ezt később tervezed, <strong>deaktiválhatod</strong> a kódrészletet, így az nem fogja kiváltani a hibát.

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and then <strong>update and activate</strong> the snippet.
hu: Kérlek <strong>javítsd ki a hibás kódot</strong>, majd <strong>frissítsd és aktiváld</strong> az adott kódrészletet.

en: Please activate the snippet first before executing it.
hu: Kérjük, először aktiválja a kódrészletet, mielőtt végrehajtaná.

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
hu: Kérjük, a karbantartási üzemmód engedélyezése vagy letiltása után töröld a gyorsító tárat</strong>. Ez biztosítja, hogy a weboldal látogatói vagy a karbantartási oldalt, vagy az egyes oldalak tényleges tartalmát lássák.

en: Please consider supporting ASE.
hu: Kérlek, fontold meg az ASE támogatását.

en: Please ensure email delivery is correctly set up on this site for forms to work properly.
hu: Kérjük, győződjön meg róla, hogy az e-mail kézbesítés helyesen van beállítva az űrlapok megfelelő működéséhez.

en: Please enter a valid value. Two nearest valid values are %1$s and %2$s
hu: Kérjük, adj meg egy érvényes értéket. Két legközelebbi érvényes érték: %1$s és %2$s

en: Please find the relevant menu items under Settings.
hu: Kérlek, keresd a megfelelő menüpontokat a Beállítások menüpont alatt.

en: Please login once with the chosen reCAPTCHA widget enabled to complete the setup process for that widget type and enable reCAPTCHA protection on your forms.
hu: Kérlek, egyszer jelentkezz be a kiválasztott reCAPTCHA widget-tel, hogy befejezhesd a beállítást, és bekapcsold a védelmet az űrlapokon.

en: Please run the following command to make the directory writable
hu: Kérlek futtassd le a következő parancsot, hogy írhatóvá tegye a könyvtárat

en: Please run the following commands in order to make the directory
hu: Kérjük, sorrendben futtassa a következő parancsokat a könyvtár létrehozásához

en: Please select a Form
hu: Kérlek válassz egy űrlapot

en: Please select a higher number
hu: Kérjük, válasszon magasabb számot

en: Please select a lower number
hu: Kérjük, válasszon alacsonyabb számot

en: Please select a valid form
hu: Kérjük, válasszon érvényes űrlapot

en: Please verify that you are human.
hu: Kérjük, igazolja, hogy Ön ember.

en: Position
hu: Pozíció

en: Position on page
hu: Pozíciója az oldalon

en: Post Formats
hu: Bejegyzés formátumok

en: Post Type Options
hu: Bejegyzés típus beállítások

en: Post Types
hu: Bejegyzés típusok

en: Post type
hu: Bejegyzés típusa

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Prefer not to answer
hu: Inkább nem válaszolok

en: Prepend your field name with the content type slug you're attaching this field group to. This makes it easier to find which field you'd like to work with later, e.g. movie_release_year.
hu: Írd a mező neve elé annak a tartalomtípusnak a alias-át, amelyhez ezt a mezőcsoportot csatolod.

en: Preserve Taxonomy Hierarchy
hu: Taxonómiai hierarchia megőrzése

en: Preserve the visual hierarchy of taxonomy terms checklist in the classic editor.
hu: A klasszikus szerkesztőben őrizze meg a taxonómiai kifejezések vizuális hierarchiáját.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
hu: Az adatbázis felduzzasztásának megakadályozása a revíziók számának korlátozásával, hogy egyes vagy minden revíziót támogató bejegyzés típusok esetében korlátozza a megtartandó revíziók számát.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
hu: Az IP-címenként engedélyezett sikertelen bejelentkezési kísérletek számának korlátozásával megakadályozhatja a nyers erővel (brute force) végrehajtott támadásokat.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
hu: A kisebb komponensek futásának vagy betöltésének megakadályozása. Biztonságosabbá teszi a weboldalt, kissé gyorsabban betöltődik, és jobban optimalizálható a keresőmotorok általi feltérképezésre.

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous
hu: Előző

en: Probably
hu: Valószínűleg

en: Probably not
hu: Valószínüleg nem

en: Processor
hu: Feldolgozó

en: Product Image
hu: Termék kép

en: Professional Services
hu: Professzionális Szolgáltatások

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
hu: Védjed weboldalad a nyers erővel, DOS- és DDOS-támadásokkal szemben az <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a> segítségével. Letiltod a trackbackeket és a pingbackeket is.

en: Protected by %1$sALTCHA%2$s
hu: Védelem a %1$sALTCHA%2$s-tól

en: Public Preview
hu: Publikus előnézet

en: Public Preview for Drafts
hu: Piszkozatok publikus előnézete

en: Public post types:
hu: Nyilvános bejegyzés típusok:

en: Publish
hu: Közzététel

en: Purple
hu: Lila

en: Purple Inverted
hu: Inverz lila

en: QA/Quality Control
hu: QA/Minőségi ellenőrzés

en: Radio
hu: Rádio gomb

en: Radio Buttons
hu: Radii választó

en: Range Slider
hu: Tartománycsúszka

en: Re-Index
hu: Újraindexelés

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
hu: A végtelen görgetés újra engedélyezése a médiatár rácsos nézetében. Hasznos ha sok elem található a médiatárban.

en: Real Estate
hu: Ingatlan

en: Redirect 404
hu: 404-es átirányítás

en: Redirect 404 to Homepage
hu: 404 átirányítás a honlapra

en: Redirect After Login
hu: Átirányítás bejelentkezés után

en: Redirect After Logout
hu: Átirányítás a kijelentkezés után

en: Redirect URL
hu: Átirányítás URL

en: Redirect default URLs to:
hu: Átirányítás az alapértelmezett URL-re:

en: Redirect to:
hu: Átirányítás ide:

en: Redirection type
hu: Átirányítás típusa

en: Registered
hu: Regisztrált

en: Registration
hu: Regisztráció

en: Registration Date Column
hu: Regisztráció dátuma oszlop

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove 'Howdy'
hu: Távolítsa el a ‘Üdv’ szót

en: Remove WordPress logo/menu
hu: WordPress logó/menü eltávolítása

en: Remove all categories
hu: Minden kategória eltávolítása

en: Remove comments column
hu: Hozzászólás oszlop eltávolítása

en: Remove comments counter/link
hu: Hozzászólás száma/link eltávolítása

en: Remove customize menu
hu: Testreszabás menü eltávolítása

en: Remove date column
hu: Dátumoszlop eltávolítása

en: Remove extra elements listed below, which most likely come from your theme or plugins.
hu: Távolítsa el az alább felsorolt elemeket, amelyek nagy valószínűséggel a témából vagy a beépülő modulokból származnak.

en: Remove home icon and site name
hu: Távolítsa el a kezdőlap ikont és a webhely nevét

en: Remove new content menu
hu: Új tartalom menü eltávolítása

en: Remove tags column (for posts)
hu: Címkék oszlop eltávolítása (hozzászólásokhoz)

en: Remove the Help tab and drawer
hu: A Súgó fül és a fiók eltávolítása

en: Remove updates counter/link
hu: Frissítések száma/link eltávolítása

en: Remove various elements from the admin bar.
hu: Különböző elemek eltávolítása az admin sávból.

en: Render this field with Select2
hu: Jelenítse meg ezt a mezőt a Select2 segítségével

en: Repeater
hu: Ismétlődő

en: Repeater Field
hu: Repeater Mező

en: Repeater Row
hu: Átjátszó sor

en: Replace Media
hu: Csere

en: Reply To
hu: Válaszcím

en: Reply to
hu: Válasz

en: Required
hu: Kötelező

en: Required Color
hu: Kötelező színe

en: Required Field Indicator
hu: Kötelező mezőjelző

en: Required Text Color
hu: Kötelező szöveg színe

en: Resend
hu: Újraküld

en: Resend Now
hu: Újraküldés most

en: Resend to
hu: Újraküldés ide

en: Reset Columns
hu: Oszlopok alaphelyzetbe állítása

en: Reset Menu
hu: Menü visszaállítása

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
hu: Újonnan feltöltött, nagyméretű képek átméretezése kisebb méretre, valamint az eredetileg feltöltött fájlok törlése. A BMP-ket és a nem átlátszó PNG-ket JPG-é alakítjuk és átméretezzük.

en: Resources: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s
hu: Erőforrások: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s

en: Restaurant / Food Service
hu: Étterem / Ételszolgáltatás

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Restrict login ID to username or email address only.
hu: A bejelentkezési azonosítót csak felhasználónévre vagy e-mail címre korlátozhatja.

en: Retail
hu: Kiskereskedelem

en: Retired
hu: Nyugdíjas

en: Return Value
hu: Visszatérési érték

en: Review
hu: Értékelés

en: Revisions Control
hu: Felülvizsgálat ellenőrzése

en: Right
hu: Jobbra

en: Right Edge
hu: Jobb széle

en: Right Half
hu: Jobb fele

en: Right Side
hu: Jobb oldal

en: Rock
hu: Kő

en: Row Display
hu: Sor megjelenítése

en: Row Gap
hu: Sor térköz

en: Row Label
hu: Sorcímke

en: Rows
hu: Sorok

en: S - Small
hu: S - Kicsi

en: SE Visibility: OFF
hu: Keresőmotor láthatóság: KI

en: SVG Upload
hu: SVG feltöltés

en: Sales
hu: Értékesítés

en: Satisfaction
hu: Elégedettség

en: Satisfied
hu: Elégedett

en: Saturday
hu: Szombat

en: Save Changes
hu: Módosítások mentése

en: Save Form Submissions to the Database
hu: Beküldött űrlapok mentése adatbázisba

en: Science / Research
hu: Tudomány / Kutatás

en: Scissor
hu: Olló

en: Search
hu: Keresés

en: Search %s
hu: Keresés: %s

en: Search Code Snippets
hu: Kódrészletek keresése

en: Search Engines Visibility Status
hu: Keresőmotorok láthatóságának állapota

en: Search Field Groups
hu: Mezőcsoportok keresése

en: Search Fields
hu: Mező keresése

en: Search Options Page
hu: Beállítások oldal keresése

en: Search Post Types
hu: Keresés a bejegyzéstípusok között

en: Search Style Template
hu: Stílussablon keresése

en: Search Taxonomies
hu: Taxonómia keresése

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
hu: A keresőmotorok nem indexelik ezt az oldalt. Kattints ide a beállítások módosításához.

en: Search page
hu: Keresés oldal

en: Search terms
hu: Kereső kifejezések

en: Search users
hu: Felhasználó keresése

en: Search...
hu: Keresés...

en: Search:
hu: Keresés:

en: Seasonal
hu: Szezonális

en: Second Dropdown Options
hu: Második legördülő beállításai

en: Secret key
hu: Titkos kulcs

en: Security
hu: Biztonság

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Select Form
hu: Űrlap kiválasztása

en: Select Heading
hu: Címsor kiválasztása

en: Select Image
hu: Kép kiválasztása

en: Select Images
hu: Képek kiválsztása

en: Select New Media File
hu: Új média fájl kiválasztása

en: Select Profile Picture
hu: Profilkép kiválasztása

en: Select Repeater Field in Page Settings
hu: Ismétlődő mező kiválasztása az oldalbeállításokban

en: Select Type
hu: Típus kiválasztása

en: Select a Form
hu: Válassz egy űrlapot

en: Select a field to see the options
hu: Válassz egy mezőt, hogy lásd a lehetőségeket

en: Select an ASE repeater field to use in this loop template.
hu: Válassz ki egy ASE repeater-t a loop sablonban való használatra

en: Select an Image
hu: Kép kiválasztása

en: Select and display one of your forms.
hu: Válassz ki és jeleníts meg egy űrlapot.

en: Select field
hu: Mező kiválasztása

en: Select or search
hu: Válasszon vagy keressen

en: Select...
hu: Válassz...

en: Self-employed
hu: Önálló vállalkozó

en: Send Now
hu: Küldés

en: Send To
hu: Címzett

en: Send To Email
hu: E-mail címre küldés

en: Sender
hu: Küldő

en: Sending test email...
hu: Teszt e-mail küldése...

en: Separate URL for each role
hu: Külön URL minden szerepkörhöz

en: Separate with comma for multiple emails
hu: Több e-mail cím esetén vesszővel válassza el

en: Separator
hu: Elválasztó

en: September
hu: Szeptember

en: September 19, 2023
hu: Szeptember 19, 2023

en: Server error. Upload directory isn't writable.
hu: Szerver hiba. A feltöltési könyvtár nem írható.

en: Set a logo for the admin area.
hu: Logo beállítása az admin felületre

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
hu: Egyéni átirányítási URL beállítása minden vagy néhány felhasználói szerepkör számára bejelentkezés után.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
hu: Egyéni átirányítási URL beállítása minden vagy néhány felhasználói szerepkör számára kijelentkezés után.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
hu: Egyéni feladó név és e-mail cím. Opcionálisan használjon külső SMTP szolgáltatást annak biztosítására, hogy a weboldalról érkező értesítések és tranzakciós e-mailek eljussanak a postafiókokba.

en: Set interval to once every
hu: Állítsa be az intervallumot minden

en: Set links to be active for a maximum of
hu: Állítsa be a linkeket, hogy legfeljebb ennyi ideig legyenek aktívak

en: Set the password:
hu: Állítsd be a jelszót:

en: Set width to
hu: Szélesség beállítása

en: Settings
hu: Beállítások

en: Settings imported successfully
hu: A beállítások sikeresen importálva

en: Settings saved.
hu: A beállításokat elmentettük.

en: Several times a month
hu: Havonta többször

en: Several times a week
hu: Hetente többször

en: Several times a year
hu: Évente többször

en: Share about ASE on:
hu: Oszd meg az ASE-t itt:

en: Shortcode to embed this form
hu: Shortcode az űrlap beágyazásához

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Show Custom Taxonomy Filters
hu: Egyedi taxonómia szűrők megjelenítése

en: Show ID column
hu: ID oszlop megjelenítése

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
hu: ID megjelenítése a műveletsorokban a Szerkesztés, Megtekintés stb. linkekkel együtt.

en: Show Less
hu: Kevesebb megjelenítése

en: Show Page
hu: Oldal megjelenítése

en: Show _MENU_ entries
hu: _MENU_ bejegyzések megjelenítése

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
hu: Egy testreszabható karbantartási oldal megjelenítése a kezdőoldalon, miközben rövid karbantartást végez a webhelyen. A bejelentkezett adminisztrátorok továbbra is a szokásos módon tekinthetik meg az oldalt.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
hu: További szűrő(k) megjelenítése a listatáblázatokon hierarchikus, egyéni taxonómiákhoz.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
hu: Az admin sáv állapotának és az admin értesítésének megjelenítése, ha a keresőmotorok úgy vannak beállítva, hogy ne indexeljék az oldalt. Ezt a Beállítások» Olvasás menüpontban található "Keresőmotorok láthatósága" jelölőnégyzet segítségével lehet beállítani.

en: Show duplication link on:
hu: Duplikáció linkjének megjelenítése itt:

en: Show excerpt column
hu: Kivonat oszlop megjelenítése

en: Show featured image column
hu: Kiemelt kép oszlop megjelenítése

en: Show file size column in media library
hu: Fájlméret oszlop megjelenítése a médiatárban

en: Show last modified column
hu: Utolsó módosítás oszlop megjelenítése

en: Show less
hu: Mutasson kevesebbet

en: Show more
hu: Mutasson többet

en: Show private fields
hu: Privát mezők megjelenítése

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
hu: Az adminok számára gyors összefoglaló a rendszerről, amelyen a weboldal fut, az “Áttekintések műszerfal widgetben. Ez tartalmazza a webszerver szoftverét, a PHP verzióját, az adatbázis szoftverét és a szerver IP-címét.

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address. It will also show the size of the site, database, root, wp-content, plugins, themes and upload folders.
hu: A weboldal alatt futó rendszer gyors összefoglalójának megjelenítése az adminisztrátoroknak a Vezérlőpult „Áttekintés” widgetben. Ez magában foglalja a webszerver szoftvert, a PHP verziót, az adatbázisszoftvert és a szerver IP-címét. Megjeleníti a weboldal, az adatbázis, a gyökér, a wp-tartalom, a bővítmények, a témák és a feltöltési mappák méretét is.

en: Show the form description
hu: Űrlap leírásának megjelenítése

en: Show the form title
hu: Űrlap címe megjelenítése

en: Show the values by default
hu: Alapértelmezés szerint jelenítse meg az értékeket

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
hu: 0 bejegyzésből 0-tól 0-ig

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
hu: Mutassa _START_ to _END_ of _TOTAL_ bejegyzést

en: Side
hu: Oldalsó

en: Single
hu: Egyetlen

en: Single page/post/CPT
hu: Oldal/Bejegyzés/CPT

en: Single post/page/CPT
hu: Egyetlen bejegyzés/oldal/CPT

en: Site Icon
hu: Weboldal ikon

en: Site Identity on Login Page
hu: Oldalazonosság a bejelentkezési oldalon

en: Site key
hu: Site kulcs

en: Size
hu: Méret

en: Size (Full)
hu: Méret (Teljes)

en: Size (Simple)
hu: Méret (Egyszerű)

en: Skilled Labor
hu: Szakképzett munkaerő

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Sleeping pods
hu: Alvókapszulák

en: Small
hu: Kicsi

en: Snippet Options
hu: Snippet beállítások

en: Snippet updated
hu: A kód frissítve

en: Snippet was successfully executed.
hu: A Snippet sikeresen végrehajtásra került.

en: Solid
hu: Szolid

en: Solid Bar Labels
hu: Szolid sáv címkék

en: Some college
hu: Egyéb főiskola

en: Something went wrong.
hu: Valami hiba történt.

en: Something went wrong. Log was not cleared.
hu: Valami elromlott. A napló nem lett törölve.

en: Something went wrong. Please check the latest log entry for details. This page will reload now...
hu: Valami elromlott. Kérjük, ellenőrizze a legújabb naplóbejegyzést a részletekért. Ez az oldal most újratöltődik...

en: Something went wrong. Snippet was not successfully executed.
hu: Valami rosszul sült el. A Snippet nem került végrehajtásra.

en: Something went wrong. Unable to delete email delivery log entry with the ID %s.
hu: Valami elromlott. Nem sikerült törölni a %s azonosítójú e-mail kézbesítési naplóbejegyzést.

en: Somewhat better
hu: Valamivel jobb

en: Somewhat worse
hu: Valamivel rosszabb

en: Sorry, an error occurred! Your form cannot be submitted.
hu: Elnézést, hiba történt! Az űrlapot nem lehet elküldeni.

en: Sort
hu: Rendezés

en: Sort Order
hu: Rendezési sorrend

en: Source
hu: Forrás

en: Spacer
hu: Térköz

en: Spacing
hu: Térköz

en: Spam Protection
hu: Spam védelem

en: Spam protection fields
hu: Spam védelem mezők

en: Specify the granularity (increment or decrement) of the value.
hu: Add meg az érték mértékét (növekedés  vagy csökkentés).

en: Spinner
hu: Betöltésjelző

en: Spread
hu: Eloszlás

en: Stacked Steps
hu: Halmozott lépések

en: Stacked Waves
hu: Halmozott hullámok

en: Standard Fonts
hu: Standard betűtípusok

en: Star
hu: Csillag

en: State/Province
hu: Vármegye

en: Status
hu: Állapot

en: Step
hu: Lépés

en: Stretch
hu: Nyújtás

en: String: True or False
hu: String: Igaz vagy Hamis

en: String: Yes or No
hu: String: Igen vagy Nem

en: Stripes
hu: Csíkok

en: Strongly agree
hu: Határozottan egyetértek

en: Strongly disagree
hu: Határozottan nem értek egyet

en: Student
hu: Diák

en: Style
hu: Stílus

[ctx: Style Template]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Styles
hu: Stílus

en: Subject
hu: Tárgy

en: Submenu
hu: Almenü

en: Submit
hu: Küldés

en: Submit Button
hu: Elküldés gomb

en: Submit Button Alignment
hu: Elküldés gomb igazítása

en: Submit Button CSS Class
hu: Küldés gomb CSS class

en: Submit Button Text
hu: Elküldés gomb szövege

en: Success
hu: Sikeres

en: Success Message
hu: Sikeres üzenet

en: Successful
hu: Sikeres

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Support
hu: Támogatás

en: Tab
hu: Fül

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Taxonomy Options
hu: Taxonómia beállítások

en: Taxonomy Terms
hu: Osztályozási (taxonomy) kifejezések

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: Technology
hu: Technológia

en: Telecommunications
hu: Telekommunikáció

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Term
hu: Futamidő

en: Term IDs
hu: Feltétel ID-k

en: Term does not exist, so cannot be deleted
hu: A kifejezés nem létezik, ezért nem törölhető

en: Terms Order
hu: Feltételek rendezése

en: Test Email
hu: E-mail teszt

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
hu: A teszt e-mail sikeresen elküldve</span>.<br />Kérjük, ellenőrizd az e-mail fiókot a sikeres kézbesítés ellenőrzéséhez.

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Align
hu: Szöveg igazítás

en: Text Alignment
hu: Szöveg igazítás

en: Text Area
hu: Szöveges terület

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Text Decoration
hu: Szöveg dekorácíó

en: Text Transform
hu: Szöveg átalakítás

en: Text Type
hu: Szöveg típusa

en: Thank you for your submission. We will get back to you as soon as possible.
hu: Köszönjük üzenetét. A lehető leghamarabb felvesszük Önnel a kapcsolatot.

en: The %s directory could not be created
hu: A %s könyvtárat nem sikerült létrehozni

en: The %s directory is not writable, therefore the code snippet files cannot be saved.
hu: A %s könyvtár nem írható, ezért a kódrészlet fájlok nem menthetőek.

en: The allowed extensions are pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv
hu: A megengedett kiterjesztések a következők: pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv

en: The code is active. Click to deactivate it
hu: A kód aktív. Kattintson a deaktiválásához

en: The code is inactive. Click to activate it
hu: A kód inaktív. Kattintson az aktiváláshoz

en: The company culture allows for work-life balance
hu: A cégkultúra támogatja a munka és a magánélet egyensúlyát

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
hu: Az aktuális fájl cserélődik a feltöltött / kiválasztott fájlra (azonos típusú), az aktuális azonosító, közzétételi dátum és fájlnév megtartása mellett. Így a meglévő linkek nem vesznek el.

en: The field group with the lowest order will appear first.
hu: Először a legalacsonyabb sorrendű mezőcsoport jelenik meg.

en: The field label that editors will see.
hu: A mezőcímke, amelyet a szerkesztők látnak.

en: The field name is passed into get_cf() to retrieve values. Use only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A mező nevét átadja a get_cf()-nek az értékek lekéréséhez. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzás jeleket használjon.

en: The preview seen here will use the Form Builder default style. Please preview on the frontend to see the theme's style applied.
hu: A megjelenített előnézet az Űrlap  Builder alap stílusát mutatja. Előnézethez nézd meg az oldalt az élő felületen, hogy lásd a téma stílusát.

en: The reCAPTCHA keys are not entered.
hu: A reCAPTCHA kulcsok nem kerültek megadásra.

en: The reCAPTCHA was not entered correctly
hu: A reCAPTCHA nem megfelelően lett megadva

en: The role(s) above have the <code>%s</code> capability required to view and access the menu item.
hu: A fenti szerepkör(ök) a következőkkel rendelkezik(nek) <code>%s</code> a menüpont megtekintéséhez és eléréséhez jogosultság szükséges.

en: The snippet has been deactivated. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, then <strong>update and activate</strong> the snippet.
hu: A kódrészlet deaktiválva lett. Kérlek, <strong>javítsd ki a hibás kódot</strong>, majd <strong>frissítsd és aktiváld</strong> újra a snippetet.

en: The taxonomy_name or args[taxonomy_name] parameter must be included in the request.
hu: A taxonomy_name vagy az args[taxonomy_name] paramétert tartalmaznia kell a kérésnek.

en: The text beside the checkbox
hu: A jelölőnégyzet melletti szöveg

en: There was a problem verifying your captcha
hu: Probléma volt a captcha ellenőrzésekor

en: There was a problem with your submission. Please try again.
hu: Hiba történt a beküldésnél. Próbáld meg újra!

en: Third Dropdown Options
hu: Harmadik legördülő beállításai

en: This email was sent from #linked_site_name.
hu: Ezt az emailt a #linked_site_name küldte.

en: This field is invalid.
hu: Ez a mező érvénytelen.

en: This field is not set up yet.
hu: Ez a mező még nincs beállítva.

en: This field is required.
hu: Ez a mező kötelező.

en: This has <strong>triggered safe mode</strong> to be enabled and all PHP snippets execution are currently stopped. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, <strong>update</strong> the snippet, and only then, <strong>activate</strong> the snippet and <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>disable safe mode</strong></a>.
hu: Ez <strong>csökkentett módot aktivált</strong>, és az összes PHP kódrészlet végrehajtása jelenleg leállt. Kérlek, <strong>javítsd ki a hibát okozó kódot</strong>, <strong>frissítsd</strong> a kódrészletet, és csak ezután <strong>aktiváld</strong> a kódrészletet, és <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>tiltsd le a csökkentett módot</strong></a>.

en: This is a multi-select field
hu: Ez egy többszörös kijelölés mező

en: This is a required field
hu: Kötelező mező

en: This is for the Entries page
hu: Ez a Bejegyzések oldalra vonatkozik

en: This link has expired or is invalid!
hu: Ez a link lejárt vagy érvénytelen!

en: This option will only work if the Field Max Width is set and width is smaller than container.
hu: Ez a beállítás csak akkor működik, ha a mező maximális szélessége be van állítva, és a szélesség kisebb, mint a konténer.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
hu: Ez az oldal ma hosszabb ideig karbantartás alatt áll. Köszönjük türelmét.

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status fatal">fatal error</span>:
hu: Ez a kódrészlet a következő <span class="php-error-status fatal">végzetes hibát</span> okozta:

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status non-fatal">non-fatal error</strong>:</span>
hu: Ez a kódrészlet a következő <span class="php-error-status non-fatal">nem végzetes hibát</strong> okozta:</span>

en: Thumbnail (cropped)
hu: Indexkép (megvágva)

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Time
hu: Idő

en: Timezones
hu: Időzóna

en: Tips
hu: Tippek

en: Title
hu: Cím

en: To
hu: Címzett

en: To 'deactivate' a field group, change it's status to 'Draft' via Quick Edit.
hu: Ha ki akarod kapcsolni a mezőcsoportot, állítsd a státuszát „Piszkozat”-ra a Gyorsszerkesztéssel.

en: To Create New Form
hu: Új űrlap létrehozásához

en: To create a new Custom Style, go to the %1$sStyles%2$s page.
hu: Új egyedi stílus létrehozásához menj a(z) %1$s Stílusok %2$s oldalra.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
hu: Ha ki akarod zárni a képet a konvertálásból és a méretváltoztatásból, írd az '-nr' utótagot a fájlnévhez, pl. bird-photo-4k-nr.jpg

en: To exclude https://www.site.com/contact/, just enter the relative URL /contact/. Enter one URL per line.
hu: A https://www.site.com/contact/, kizárásához csak írd be a relatív URL-t /kapcsolat/. Soronként egy URL-t adj meg.

en: Toggle row visibility
hu: Sorok láthatóságának váltása

en: Tools
hu: Eszközök

en: Top
hu: Fent

en: Top Spacing
hu: Felső térköz

en: Translate
hu: Fordítás

en: Transparency
hu: Áttetsző

en: Transportation / Logistics
hu: Szállítás / Logisztika

en: Trash
hu: Lomtár

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
hu: Az "elmaradt ütemezés" jelzéssel ellátott minden típusú, ütemezett bejegyzés közzétételének kiváltása, bármikor, amikor az oldalra látogatnak.

en: Triggered from:
hu: Trigger innét:

en: True
hu: Igaz

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Turnstile
hu: Beléptetőkapu

en: Turnstile will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
hu: A Turnstile nem fog működni, amíg a webhely- és titkos kulcs nincs beállítva. Add hozzá őket itt: ASE CAPTCHA modul %1$sitt%2$s.

en: Type
hu: Típus

en: Type of page
hu: Az oldal típusa

en: Typography
hu: Tipográfia

en: U.S. States
hu: Amerikai Egyesült Államokban

en: U.S. States Abbreviations
hu: Az Egyesült Államok államainak rövidítései

en: Unable to delete %s
hu: Nem lehet törölni %s

en: Unauthorized.
hu: Jogosulatlan.

en: Uncategorized
hu: Nem kategorizált

en: Under 18
hu: '8 alatt

en: Under maintenance
hu: Karbantartás alatt

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unlikely
hu: Valószínűtlen

en: Untitled
hu: Cím nélkül

en: Update
hu: Módosítás

en: Update %s
hu: Frissítés: %s

en: Update Options Page
hu: Beállítások oldal módosítása

en: Update Post Type
hu: Bejegyzés típus módosítása

en: Upgrade
hu: Frissítés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Upload Button
hu: Feltöltés gomb

en: Upload File
hu: Fájl feltöltés

en: Upload Label
hu: Feltöltés címke

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: Uploaded Date
hu: Feltöltés dátuma

en: Uploaded Date and Time
hu: Feltöltés dátuma és ideje

en: Uploaded Time
hu: Feltöltés ideje

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Use #form_details for including all form data
hu: Használd a #form_details címkét az összes űrlapadat megjelenítéséhez

en: Use #form_title for the form title
hu: Használd a #form_title címkét az űrlap címéhez

en: Use #linked_site_name for the site name linked to the site URL
hu: Használd a #linked_site_name címkét az oldal nevéhez, ami az oldal URL-jére mutat.

en: Use #site_name for the site name
hu: Használd a #site_name címkét az oldal nevéhez

en: Use <strong>#page_title</strong> for the title of the page the form is displayed on.
hu: Használd a <strong>#page_title</strong> címkét annak az oldalnak a címéhez, ahol az űrlap megjelenik.

en: Use <strong>#page_url</strong> for the URL of the page the form is displayed on.
hu: Használd a <strong>#page_url</strong> -t annak az oldalnak az URL-címéhez, amelyen az űrlap megjelenik.

en: Use ASE Repeater
hu: Használja az ASE Repeater-t

en: Use Selected Image
hu: Használja a kiválasztott képet

en: Use [admin_email] for the site administrator's email
hu: Használd a [admin_email] címkét az admin e-mail címéhez

en: Use a customizable page
hu: Használjon testreszabható oldalt

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site:
hu: Az alábbi rövid kódokkal jeleníthető meg az e-mail cím a weboldalon:

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
hu: A következő példákhoz hasonló rövidkóddal jeleníthetsz meg egy e-mail címet a weboldaladon: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> az e-mail cím egy sorban történő megjelenítéséhez</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> az e-mail megjelenítéséhez a szöveg között</li>
            		</ul>

en: Use an existing page
hu: Használjon meglévő oldalt

en: Use as Profile Picture
hu: Profilképként való használat

en: Use custom order of terms on frontend query and display.
hu: Használjon egyéni sorrendet a kifejezések lekérdezéséhez és a weboldalon megjelenítéséhez.

en: Use custom order on frontend query and display of enabled post types. You may need to manually set query order by <code>menu_order</code> in an <code>ascending</code> order.
hu: Egyéni sorrend használata a kezelőfelület lekérdezésében és az engedélyezett bejegyzéstípusok megjelenítésében. Előfordulhat, hogy manuálisan kell beállítania a lekérdezések sorrendjét a <code>menu_order</code> szerint <code>növekvő</code> sorrendben.

en: Use original label
hu: Használja az eredeti címkét

en: Use the [post_cf_form] shortcode to display a frontend submission form.
hu: Használd a [post_cf_form] rövidkódot egy frontend űrlap megjelenítéséhez.

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
hu: A webhely ikonjával és URL-címével cserélje le az alapértelmezett WordPress logót a wordpress.org linkre a bejelentkezési oldalon. Nyissa meg az <a href="%1$s">Általános beállításokat</a> vagy a <a href="%2$s">Testreszabást</a> a webhely ikonjának beállításához vagy módosításához.

en: Use this for the default sort
hu: Használja ezt az alapértelmezett rendezéshez

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user role(s).
hu: Akkor hasznos, ha csak bizonyos felhasználói szerepkör(ök)höz kell módosítani az adminisztrációs területet.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user(s).
hu: Akkor hasznos, ha csak bizonyos felhasználó(k) adminisztrátori területét kell módosítania.

en: User
hu: Felhasználó

en: User ID
hu: Felhasználó ID

en: User ID fields will not show in your form.
hu: A felhasználó ID mezők nem jelennek meg az űrlapon.

en: User Roles
hu: Felhasználói szerepek

en: User role
hu: Felhasználói szerepkör

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Username only
hu: Csak felhasználónév

en: Utilities
hu: Segédprogramok

en: Validate with:
hu: Érvényesítsd a következőkkel:

en: Validation
hu: Ellenőrzés

en: Validation Messages
hu: Ellenőrzés üzenetek

en: Validation Text
hu: Ellenőrző szöveg

en: Value
hu: Érték

en: Values
hu: Értékek

en: Various Admin UI Enhancements
hu: Különféle Admin UI fejlesztések

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
hu: Különféle, kisebb fejlesztések az adminisztrációs felület egyes részeihez.

en: Verification failed. Try again later.
hu: Sikertelen ellenőrzés. Próbáld meg később újra.

en: Verified
hu: Ellenőrzött

en: Verifying you're not a robot...
hu: Ellenőrizzük, hogy nem vagy-e robot...

en: Verifying... please wait.
hu: Ellenőrzés... kérem várjon.

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Very important
hu: Nagyon fontos

en: Via a secure URL
hu: Biztonságos URL-en keresztül

en: Video
hu: Videó

en: View
hu: Megtekintés

en: View Admin as Role
hu: Admin mint szerepkör megtekintése

en: View Code Snippet
hu: Kódrészlet megtekintése

en: View Content
hu: Tartalom megtekintése

en: View Field Group
hu: Mezőcsoport megtekintése

en: View Options Page
hu: Beállítások oldal megtekintése

en: View Post Type
hu: Bejegyzés típus megtekintése

en: View Style Template
hu: Stílussablon megtekintése

en: View Taxonomy
hu: Taxonómia megtekintése

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
hu: Az admin oldalak és a weboldal megtekintése (bejelentkezve) a nem adminisztrátori felhasználói szerepkörök egyikeként.

en: View documentation
hu: Dokumentáció megtekintése

en: Visit the homepage
hu: Weboldal megtekintése

en: WYSIWYG Editor
hu: WYSIWYG szerkesztő

en: We'll be back soon.
hu: Hamarosan visszatérünk.

en: WebP quality:
hu: WebP minősége:

en: Website / URL
hu: Weboldal / URL

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Welcome to WordPress
hu: Üdvözöl a WordPress

en: When
hu: Amikor

en: Where to execute / insert
hu: Hol kell végrehajtani / beszúrni

en: Wider Admin Menu
hu: Szélesebb Admin menü

en: Widget theme
hu: Widget sablon

en: Widowed
hu: Özvegy

en: Width
hu: Szélesség

en: Will use the site icon set in Settings >> General.
hu: A Beállítások >> Általános menüpontban beállított webhelyikont fogja használni.

en: Would You / Probability
hu: Szeretnél / Valószínűség

en: Write a quick, 5-star review for ASE
hu: Írjon egy gyors, 5 csillagos értékelést az ASE-ról

en: XL - Extra large
hu: XL - Extra nagy

en: XS - Extra small
hu: XS - Extra kicsi

en: XXL - Extra extra large
hu: XXL - Extra extra nagy

en: XXS - Extra extra small
hu: XXS - Extra extra kicsi

en: XXXL - Extra extra extra large
hu: XXXL - Extra extra extra nagy

en: Yellow
hu: Sárga

en: Yellow Inverted
hu: Inverz sárga

en: Yes
hu: Igen

en: Yes, of course
hu: Igen, természetesen

en: You are trying to edit a form that does not exist.
hu: Olyan űrlapot próbálsz szerkeszteni, ami nem létezik.

en: You are trying to view an entry that does not exist.
hu: Olyan bejegyzést próbálsz megtekinteni, amely nem létezik.

en: You can also append <strong>?bypass=%1$s</strong> in the URL to bypass the password entry form. e.g. %2$s/?bypass=%3$s. This can be useful when you need to quickly share a dev site with another person, e.g. a client.
hu: A jelszó megadására szolgáló űrlap megkerüléséhez a <strong>?bypass=%1$s</strong> is hozzáadhatja az URL-hez, pl. %2$s/?bypass=%3$s. Ez akkor lehet hasznos, ha gyorsan meg kell osztania egy fejlesztői oldalt egy másik személlyel, pl. egy ügyféllel.

en: You can also paste an image URL hosted on another site.
hu: Más webhelyen tárolt kép URL-jét is beillesztheted.

en: You can export the form styles and then import the form styles in the same or different website.
hu: Exportálhatod az űrlap stílusokat, majd importálhatod ugyanarra vagy más weboldalra.

en: You can export the settings and then import the form in the same or different website.
hu: Exportálhatod a beállításokat, majd importálhatod az űrlapot ugyanarra vagy másik weboldalra.

en: You can resend the following message to the same destination or to a different one.
hu: A következő üzenetet újra elküldheted ugyanarra vagy egy másik címre.

en: You can, for example, use this to add &lt;link&gt; for loading custom web fonts.
hu: Például ezt használhatod arra, hogy egy <&gt; ink&gt;  segítségével egyedi betűtípusokat tölts be.

en: You did not add any fields to your form. %1$sGo back%2$s and add some.
hu: Még nem adtál mezőt az űrlaphoz. %1$s Lépj vissza %2$s és adj hozzá néhányat!

en: You might need to reload your browser tab to see it.
hu: A megtekintéshez lehet, hogy újra kell töltenie a böngésző lapot.

en: Your IP address is %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>
hu: A Te IP címed %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>

en: Your submission for:
hu: Az Ön üzenete a következőhöz:

en: Zip/Postal
hu: Irányítószám

[ctx: add new]
en: Add Code Snippet
hu: Kódrészlet hozzáadása

[ctx: add new on admin bar]
en: Code Snippet
hu: Kódrészlet

[ctx: add new on admin bar]
en: Style Template
hu: Stílus sablon

[ctx: admin menu]
en: Style Template
hu: Stílus sablon

en: and
hu: és

en: at
hu: kor

en: auto-generated
hu: automatikusan generált

en: between
hu: között

en: contact
hu: kapcsolat

en: contains
hu: tartalmaz

en: crop
hu: vágás

en: days for:
hu: napig:

en: decimal points
hu: tizedespontok

en: default
hu: alapértelmezett

en: does not contain
hu: nem tartalmaz

en: e.g. /contact/
hu: pl:  /kapcsolat/

en: e.g. 202.73.201.157
hu: pl. 202.73.201.157

en: e.g. 280
hu: pl: 280

en: e.g. 72
hu: pl: 72

en: e.g. F j, Y - H:i:s
hu: pl.: F j, Y - H:i:s

en: e.g. backend
hu: pl. backend

en: e.g. https://www.example.com/custom-login-style.css
hu: pl.: https://www.example.com/custom-login-style.css

en: e.g. https://www.site.com/media/brand_logo.jpg
hu: pl.: https://www.site.com/media/brand_logo.jpg

en: e.g. maintenance
hu: pl. karbantartás

en: e.g. my-account
hu: pl. fiokom

en: e.g. wp/v2/posts
hu: pl.:. wp/v2/posts

en: earlier than
hu: korábban, mint

en: entries
hu: bejegyzések

en: equals
hu: shift+7

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
hu: sikertelen bejelentkezési kísérletek engedélyezettek a 15 perces zárolás előtt

en: for:
hu: neki:

en: form
hu: űrlap

en: frontend (conditional)
hu: frontend (feltételes)

en: greater than
hu: több mint

en: if
hu: ha

en: is
hu: van

en: is / one of
hu: is / egyike

en: is greater than
hu: nagyobb, mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: is less than
hu: kevesebb, mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: is not
hu: nem

en: is not / not any of
hu: nem / nem egyik sem

en: later than
hu: később, mint

en: less than
hu: kevesebb, mint

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
hu: a zárolás24 órán keresztül blokkolja a további bejelentkezési kísérleteket

en: log entries and delete older ones.
hu: naplóbejegyzéseket, és törölje a régebbieket.

en: no crop
hu: nincs vágva

en: of the CAPTCHA challenge
hu: a CAPTCHA kihívásáról

en: or
hu: vagy

en: pixels
hu: pixel

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
hu: pixel <span class="faded">(alapértelmezett 1920 pixel)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
hu: pixel. <span class="faded">(Az alapértelmezett érték 1920 pixel)</span>

[ctx: post type general name]
en: Style Templates
hu: Stílus sablonok

[ctx: post type singular name]
en: Code Snippet
hu: Kódrészlet

[ctx: post type singular name]
en: Style Template
hu: Stílus sablon

en: reCAPTCHA verification failed.
hu: reCAPTCHA ellenőrzés nem sikerült.

en: reCAPTCHA will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
hu: a reCAPTCHA nem fog működni, amíg a webhely- és titkos kulcs nincs beállítva. Add hozzá őket itt: ASE CAPTCHA modul %1$sitt%2$s.

en: revisions for:
hu: felülvizsgálatok:

en: the life-span of the challenge
hu: a kihívás élettartama

en: to display the email on it's own line
hu: az e-mail cím a saját sorában jelenjen meg

en: to show the email inline
hu: az e-mail megjelenítése inline

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong>
hu: az e-mail a soron belül jelenjen meg, és összekapcsolva <strong>mailto:</strong>

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong> with a pre-defined subject line.
hu: az email <strong>mailto:</strong> linkként jelenik meg, előre megadott tárggyal.

en: to show the email inline, linked with <strong>mailto:</strong> and has a custom CSS class to more easily customize the style.
hu: az emailt egyszerű <strong>mailto:</strong> hivatkozással jeleníti meg, saját CSS osztállyal a stílushoz.

en: to show the email, linked with <strong>mailto:</strong>, with a custom text and has a custom CSS class to more easily customize the style, e.g. as a "Contact Us" button.
hu: az emailt így jeleníti meg: <strong>mailto:</strong> hivatkozásként, egyedi szöveggel és CSS osztállyal, pl. egy „Kapcsolat” gombhoz.

en: with AVIF support
hu: avif fájl támogatással

en: without AVIF support
hu: avif fájl támogatás nélkül
