HappyFiles Internationalisation - en to bg translation catalogue (212 entries)

en: No folder name or term ID provided.
bg: Не е посочено име на папка или идентификационен номер.

en: Invalid folder ID.
bg: Невалиден идентификатор на папка.

en: Invalid folder selected.
bg: Избрана е невалидна папка.

en: Uncategorized
bg: Без категория

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Duplicate
bg: Дублирай

en: All %s
bg: Всички %s

en: Files
bg: Файлове

en: All Users
bg: Всички потребители

en: Users
bg: Потребители

en: All Plugins
bg: Всички плъгини

en: Insufficient permissions.
bg: Недостатъчни разрешения.

en: Folders from another media plugin detected to import
bg: Открити папки от друг медиен плъгин за импортиране

en: Import/delete folder data
bg: Импортиране/изтриване на данни от папка

en: Nothing to import or invalid JSON format.
bg: Няма какво да се импортира или JSON форматът е невалиден.

en: %s folders successfully imported.
bg: %s папки успешно импортирани.

en: Invalid plugin specified.
bg: Посочен е невалиден плъгин.

en: %s folders imported and %s items categorized.
bg: %s импортирани папки и %s категоризирани елемента.

en: View media library
bg: Преглед на медийната библиотека

en: Folder
bg: Папка

en: Add new folder
bg: Добави нова папка

en: Edit folder
bg: Редактиране на папка

en: Search folder
bg: Търсене в папка

en: Folder not found
bg: Папката липсва

en: Folder not found in trash
bg: Папката не е намерена в кошчето

en: All %1$s folders
bg: Всички %1$s папки

en: Settings
bg: Настройки

en: Are you sure you want to delete all your HappyFiles folders, associations, and settings?
bg: Сигурен ли сте, че искате да изтриете всичките си HappyFiles папки, асоциации и настройки?

en: No HappyFiles data to delete.
bg: Няма данни от HappyFiles за изтриване.

en: HappyFiles data has been deleted.
bg: Данните на HappyFiles са били изтрити.

en: Click the "+" button above to create your first folder. Then start dragging items into it. To remove an item from a folder drag it into the "Uncategorized" folder.
bg: Кликнете върху бутона „+“ отгоре, за да създадете първата си папка. След това започнете да влачите елементи в нея. За да премахнете елемент от папка, влачете го в папката „Некатегоризирани“.

en: No folders found that match your search criteria. Please try another phrase or clear your search. Search is case-sensitive.
bg: Не бяха намерени папки, отговарящи на вашите критерии за търсене. Моля, опитайте с друга фраза или изчистете търсенето. Търсенето е чувствително към главни и малки букви.

en: Attachment IDs
bg: Идентификационни номера на прикачените файлове

en: Items
bg: Елементи

en: Folders
bg: Папки

en: Select
bg: Избери

en: Create
bg: Създаване

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel all
bg: Отказ на всички

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename by title
bg: Преименуване по заглавие

en: Rename file based on its media title?
bg: Преименуване на файла въз основа на заглавието на медията?

en: Undo rename
bg: Отмяна: преименуване

en: Rename selected files by title
bg: Преименуване на избраните файлове по заглавие

en: Rename %d selected file(s) by title?
bg: Преименуване на %d избрани файла по заглавие?

en: Undo rename and restore original filename?
bg: Отмяна на преименуване и възстановяване на оригиналното име на файл?

en: No files selected.
bg: Грешка при изтриване на удостоверение.

en: Rename failed.
bg: Неуспешно преименуване.

en: Rename request failed.
bg: Неуспешно преименуване на заявката.

en: Rename by title failed.
bg: Неуспешно преименуване по заглавие.

en: Undo rename failed.
bg: Неуспешно преименуване.

en: Undo request failed.
bg: Възстановяване на файл.

en: Bulk rename failed.
bg: Неуспешно преименуване.

en: %d file(s) renamed.
bg: %d преименувани файла.

en: %d file(s) failed.
bg: %d файл(а) са неуспешни.

en: Delete
bg: Изтрий

en: Move
bg: Премести

en: Search
bg: Търсене

en: Uploaded
bg: Качено

en: Sort
bg: Сортиране

en: Expand
bg: Разгръщане

en: Collapse
bg: Свий

en: Details
bg: Детайли

en: Clear
bg: Изчисти

en: Subfolders
bg: Подпапки

en: Hold down CTRL/CMD to select multiple folders.
bg: Задръжте натиснат CTRL/CMD, за да изберете няколко папки.

en: Delete folders
bg: Изтриване на папки

en: Delete folders & subfolders
bg: Изтриване на папки и подпапки

en: Include subfolders
bg: Търсене в & поддиректориите

en: Also delete files
bg: Изтрива файлове

en: Please confirm how you'd like to delete the HappyFiles folders listed below. Files are not deleted unless you enable "Also delete files".
bg: Моля, потвърдете как искате да изтриете папките HappyFiles, изброени по - долу. Файловете не се изтриват, освен ако не активирате „Изтриване и на файлове “.

en: Warning: Files will be moved to Trash (or permanently deleted if Trash is disabled). Files assigned to folders outside this delete selection are kept.
bg: Предупреждение: Файловете ще бъдат преместени в кошчето (или окончателно изтрити, ако кошчето е деактивирано). Файловете, присвоени на папки извън този избор за изтриване, се запазват.

en: Are you sure you want to also delete files from the selected folders?
bg: Наистина ли искате да изтриете и файлове от избраните папки?

en: %d file(s) were deleted.
bg: файлът (овете) не са изтрити.

en: %d file(s) were kept because they are still assigned to other folders or could not be deleted.
bg: %d файла са запазени, защото все още са зададени към други папки или не могат да бъдат изтрити.

en: The selected folders have been deleted.
bg: Избраните папки са изтрити.

en: The selected folder no longer exists. We recommend selecting another folder.
bg: Избраната папка вече не съществува. Препоръчваме да изберете друга папка.

en: Download
bg: Изтегляне

en: Edit
bg: Редактирай

en: Save
bg: Запази

en: Color
bg: Цвят

en: Click to copy
bg: Кликнете, за да копирате

en: Gallery shortcode
bg: Кратък код на галерията

en: Default
bg: По подразбиране

en: Columns
bg: Колони

en: Columns (tablet)
bg: Колони таблетка

en: Columns (mobile)
bg: Мобилни колони

en: Tablet breakpoint (px)
bg: Гранична стойност на таблетката (пиксели)

en: Mobile breakpoint (px)
bg: Мобилна точка на прекъсване (пиксели)

en: Max items
bg: Макс. елементи

en: Height
bg: Височина

en: Spacing
bg: Разстояние

en: Order by
bg: Подредба по

en: Order
bg: Поръчка

en: Image size
bg: Размер на снимката

en: Link to
bg: Връзка към

en: No crop
bg: Без реколта

en: Include subfolder
bg: Включване на подпапка

en: Caption
bg: Надпис

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Thumbnails
bg: Миниатюри

en: Zoom
bg: Приближаване

en: None
bg: Липсва

en: ID
bg: Номер (ID)

en: Author
bg: Автор

en: Title
bg: Заглавие

en: Name
bg: Име

en: Type
bg: Тип

en: Date
bg: Дата

en: Modified
bg: Променено

en: Custom
bg: Персонализиране

en: Parent
bg: Главен

en: Random
bg: Произволно

en: File size
bg: Размер на файл

en: Descending
bg: Низходящо

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Media
bg: Медия

en: Optional: Assign a folder to your uploaded file(s):
bg: По избор: Присвойте папка на качините файлове:

en: Gallery
bg: Галерия

en: Display your images in a beautiful gallery.
bg: Покажете вашите изображения в красива галерия.

en: Gallery settings
bg: Настройки на галерията

en: Attachment page
bg: Страница с прикачени файлове

en: Media file
bg: Медия файл

en: No folder selected.
bg: Няма избрана папка.

en: The selected folder has no items.
bg: Избраната папка не съдържа елементи.

en: Upload to folder
bg: Качи в папка

en: Full access
bg: Пълен достъп

en: No access
bg: Няма достъп

en: View folders
bg: Преглед на папки

en: Enabled
bg: Разрешен

en: Disabled
bg: Изключено

en: Folder access
bg: Достъп до папка

en: Inherit
bg: наследена

en: SVG support
bg: Поддръжка на SVG

en: General
bg: Основни

en: Permissions
bg: Разрешения

en: Import
bg: Импорт

en: Export
bg: Експортиране

en: Default open folder
bg: По подразбиране отворена папка

en: Last opened folder
bg: Последно отворена папка

en: Set folder you want to open on page load.
bg: Задайте папката, която искате да отворите при зареждане на страницата.

en: Assign multiple folders
bg: Присвояване на няколко папки

en: When enabled you can assign multiple folders to one item. If disabled an item can only be assigned to one folder.
bg: Когато е активирана, можете да присвоите няколко папки на един елемент. Ако е деактивирана, един елемент може да бъде присвоен само на една папка.

en: Remove from all folders
bg: Премахване от всички папки

en: When enabled removing an item from a folder removes it from all other folders. If disabled the item will only be removed from the open folder.
bg: Когато е активирана, премахването на елемент от папка го премахва от всички други папки. Ако е деактивирана, елементът ще бъде премахнат само от отворената папка.

en: When enabled the media library uses infinite scrolling instead of the default "Load more" button.
bg: Когато е активирана, медийната библиотека използва безкрайно превъртане вместо стандартния бутон „Зареждане на още“.

en: Folder count mode
bg: Режим на броене на папки

en: Current folder
bg: Текущата директория@ option: radio Apply View Properties To

en: Current folder + children separately
bg: Текуща папка + подпапки отделно

en: Total (current + all sub folders combined)
bg: Общо (текущо + всички подпапки заедно)

en: Choose how folder item counts should be displayed.
bg: Изберете как да се показват броя на елементите в папката.

en: Set folder access level per user role. Set folder access for individual user on user profile page.
bg: Задайте ниво на достъп до папката за всяка роля на потребителя. Задайте достъп до папката за всеки отделен потребител на страницата с потребителския профил.

en: No folders found to import.
bg: Не бяха намерени папки за импортиране.

en: %s folders with %s associated items found to import.
bg: %s папки с %s свързани елементи, които могат да бъдат импортирани.

en: Delete plugin data
bg: Изтриване на данни от плъгина

en: Export your HappyFiles folder structure to import & use it in another installation.
bg: Експортирайте структурата на папките в HappyFiles, за да я импортирате и използвате в друга инсталация.

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Images
bg: Изображения

en: Thumbnail
bg: Миниатюра

en: Medium
bg: Среден

en: Large
bg: Голям

en: Full size
bg: Пълен размер

en: Featured Image
bg: Основно изображение

en: Select featured image
bg: Изберете избрана картинка

en: Remove featured image
bg: Премахване на избраното изображение

en: Manual file renaming is disabled.
bg: Ръчното преименуване на файлове е деактивирано.

en: Renaming files by title is disabled.
bg: Преименуването на файлове по заглавие е деактивирано.

en: File renaming is disabled.
bg: Преименуването на файлове е деактивирано.

en: Invalid bulk rename mode.
bg: Невалиден режим за групово преименуване.

en: Invalid attachment.
bg: Невалиден идентификатор на прикачен файл.

en: Attachment file not found.
bg: Прикаченият файл не е намерен.

en: Please provide a valid file name.
bg: Моля, въведете валидно име на файла.

en: Cannot restore original filename because it already exists.
bg: Оригиналното име на файла не може да бъде възстановено, защото вече съществува.

en: Unable to rename file on disk.
bg: Файлът не може да се преименува на диска.

en: Attachment title is empty.
bg: Заглавието на прикачения файл е празно.

en: No original filename found for undo.
bg: Не е намерено оригинално име на файл за отмяна.

en: Invalid request.
bg: Невалидна заявка.

en: License key deletion failed.
bg: Изтриването на лицензионния ключ не успя.

en: License key has been removed.
bg: Лицензният ключ е премахнат.

en: One click updates
bg: Актуализации с едно кликване

en: Paste your license key from your %s in here to enable one-click plugin updates and notifications.
bg: Поставете лицензионния си ключ от %s тук, за да активирате актуализациите и известията за плъгина с едно кликване.

en: HappyFiles account
bg: HappyFiles акаунт

en: Deactivate license
bg: Деактивиране на лиценз

en: Post Types
bg: Видове публикации

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Make folders public
bg: Публично оповестяване на папките

en: Make folders public (custom terms)
bg: Направете папките публични (персонализирани условия)

en: Enable public term archives for HappyFiles custom taxonomies (all enabled post types except media files).
bg: Активиране на архиви с публични термини за персонализирани таксономии на HappyFiles (всички активирани типове публикации, с изключение на медийни файлове).

en: Disable in media library
bg: Деактивиране в медийната библиотека

en: Enforce loading
bg: Принудително зареждане

en: Enforce loading HappyFiles in the wp-admin or frontend (logged-in users only), select the loading location above.
bg: За да заредите HappyFiles в wp-admin или frontend (само за регистрирани потребители), изберете мястото за зареждане по-горе.

en: Disable loading
bg: Деактивиране на зареждането

en: Disable loading HappyFiles on specfic URLs by adding the entire URL or any part of it. One URL per line.
bg: Деактивирайте зареждането на HappyFiles на определени URL адреси, като добавите целия URL адрес или част от него. По един URL адрес на ред.

en: Sort by file size
bg: Сортиране по размер на файла

en: When enabled you can sort your attachments by file size.
bg: Когато тази опция е активирана, можете да сортирате прикачените файлове по размер.

en: Regenerate file sizes
bg: Регенериране на размера на файловете

en: Featured image
bg: Препоръчана снимка

en: Set featured image via "Quick edit"
bg: Задайте избрана картинка чрез „Бързо редактиране“

en: Show featured image preview column
bg: Покажи колона с предварително визуализирани изображения

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: View full folder name on hover
bg: Показване на пълното име на папката при навеждане с мишката

en: File renaming
bg: Преименуване на файлове

en: Experimental feature:
bg: Експериментална характеристика:

en: Rename files based on media title
bg: Преименуване на файлове въз основа на заглавие на медия

en: Rename files on upload (based on metadata/exif title)
bg: Преименуване на файлове при качване (въз основа на метаданни/EXIF заглавие)

en: Renaming files requires the "delete_posts" capability.
bg: Преименуването на файлове изисква възможността "delete_posts ".

en: Enable/disable SVG upload, preview & sanitization per user role. Set SVG support for individual user on user profile page.
bg: Активиране/деактивиране на качване, преглед и почистване на SVG файлове според ролята на потребителя. Настройка на поддръжка на SVG файлове за отделни потребители на страницата с потребителския профил.

en: Upload SVG files only from trusted sources as they can contain and execute malicious XML code.
bg: Качвайте SVG файлове само от надеждни източници, тъй като те могат да съдържат и изпълняват злонамерен XML код.

en: Disable SVG sanitization
bg: Деактивиране на SVG саниране

en: Disable built-in SVG sanitization if you experience issues when uploading SVG files.
bg: Деактивирайте вградената SVG санизация, ако имате проблеми при качването на SVG файлове.

en: This file couldn't be sanitized for security reasons and wasn't uploaded.
bg: Този файл не може да бъде почистен по съображения за сигурност и не е качен.
