HappyFiles Internationalisation - en to el translation catalogue (212 entries)

en: No folder name or term ID provided.
el: Δεν παρέχεται όνομα φακέλου ή αναγνωριστικό όρου.

en: Invalid folder ID.
el: Μη έγκυρος φάκελος

en: Invalid folder selected.
el: Επιλέχθηκε μη έγκυρος φάκελος.

en: Uncategorized
el: Καμία κατηγορία

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: All %s
el: Όλα τα %s

en: Files
el: Αρχεία

en: All Users
el: Όλοι οι Χρήστες

en: Users
el: Χρήστες

en: All Plugins
el: Όλα τα Plugins

en: Insufficient permissions.
el: Ανεπαρκή δικαιώματα.

en: Folders from another media plugin detected to import
el: Εντοπίστηκαν φάκελοι από άλλο πρόσθετο πολυμέσων για εισαγωγή

en: Import/delete folder data
el: Εισαγωγή/διαγραφή δεδομένων φακέλου

en: Nothing to import or invalid JSON format.
el: Δεν υπάρχει τίποτα για εισαγωγή ή η μορφή JSON είναι άκυρη.

en: %s folders successfully imported.
el: %s φάκελοι εισήχθησαν με επιτυχία.

en: Invalid plugin specified.
el: Ακυρώθηκε η προσθήκη.

en: %s folders imported and %s items categorized.
el: %s φάκελοι έχουν εισαχθεί και %s αντικείμενα έχουν κατηγοριοποιηθεί.

en: View media library
el: Προβολή βιβλιοθήκης πολυμέσων

en: Folder
el: Φάκελος

en: Add new folder
el: Προσθήκη νέου φακέλου

en: Edit folder
el: Επεξεργασία φακέλου

en: Search folder
el: Αναζήτηση φακέλου

en: Folder not found
el: Ο φάκελος δεν βρέθηκε

en: Folder not found in trash
el: Ο φάκελος δεν βρέθηκε στα σκουπίδια

en: All %1$s folders
el: Όλοι οι φάκελοι %1$s

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Are you sure you want to delete all your HappyFiles folders, associations, and settings?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε όλους τους φακέλους, τις συσχετίσεις και τις ρυθμίσεις του HappyFiles

en: No HappyFiles data to delete.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα του HappyFiles προς διαγραφή.

en: HappyFiles data has been deleted.
el: Τα δεδομένα του HappyFiles έχουν διαγραφεί.

en: Click the "+" button above to create your first folder. Then start dragging items into it. To remove an item from a folder drag it into the "Uncategorized" folder.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "+" παραπάνω για να δημιουργήσετε τον πρώτο σας φάκελο. Στη συνέχεια, αρχίστε να σέρνετε αντικείμενα σε αυτόν. Για να αφαιρέσετε ένα στοιχείο από ένα φάκελο, σύρετέ το στο φάκελο "Καμία κατηγορία".

en: No folders found that match your search criteria. Please try another phrase or clear your search. Search is case-sensitive.
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι που να ταιριάζουν με τα κριτήρια αναζήτησής σας. Παρακαλώ δοκιμάστε άλλη φράση ή διαγράψτε την αναζήτησή σας. Η αναζήτηση είναι ευαίσθητη σε πεζά-κεφαλαία.

en: Attachment IDs
el: Αναγνωριστικά συνημμένων

en: Items
el: Στοιχεία

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Select
el: Επιλογή

en: Create
el: Δημιουργία

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel all
el: Ακύρωση όλων

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename by title
el: Μετονομασία κατά τίτλο

en: Rename file based on its media title?
el: Μετονομασία αρχείου με βάση τον τίτλο του πολυμέσου;

en: Undo rename
el: & Αναίρεση: Μετονομασία

en: Rename selected files by title
el: Μετονομασία επιλεγμένων αρχείων κατά τίτλο

en: Rename %d selected file(s) by title?
el: Μετονομασία %d επιλεγμένων αρχείων κατά τίτλο;

en: Undo rename and restore original filename?
el: Αναίρεση μετονομασίας και επαναφορά αρχικού ονόματος αρχείου;

en: No files selected.
el: Δεν επιλέχθηκαν αρχεία.

en: Rename failed.
el: Η μετονομασία απέτυχε.

en: Rename request failed.
el: Η μετονομασία του αιτήματος απέτυχε.

en: Rename by title failed.
el: Η μετονομασία με βάση τον τίτλο απέτυχε.

en: Undo rename failed.
el: Η αναίρεση μετονομασίας απέτυχε.

en: Undo request failed.
el: Η αίτηση απέτυχε

en: Bulk rename failed.
el: Η μαζική μετονομασία απέτυχε.

en: %d file(s) renamed.
el: %d αρχείο(α) που μετονομάστηκε (ουν).

en: %d file(s) failed.
el: %d αρχείο(α) απέτυχαν.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Uploaded
el: Μεταφορτώθηκε

en: Sort
el: Ταξινόμηση

en: Expand
el: Επέκταση

en: Collapse
el: Σύμπτηξη

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Subfolders
el: Υποφάκελοι

en: Hold down CTRL/CMD to select multiple folders.
el: Κρατήστε πατημένο το CTRL/CMD για να επιλέξετε πολλούς φακέλους.

en: Delete folders
el: Διαγραφή φακέλων

en: Delete folders & subfolders
el: Διαγραφή φακέλων & υποφακέλων

en: Include subfolders
el: Αναζήτηση στους υποφακέλους

en: Also delete files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Please confirm how you'd like to delete the HappyFiles folders listed below. Files are not deleted unless you enable "Also delete files".
el: Επιβεβαιώστε τον τρόπο με τον οποίο θέλετε να διαγράψετε τους φακέλους HappyFiles που αναφέρονται παρακάτω. Τα αρχεία δεν διαγράφονται, εκτός εάν ενεργοποιήσετε την επιλογή "Επίσης, διαγραφή αρχείων".

en: Warning: Files will be moved to Trash (or permanently deleted if Trash is disabled). Files assigned to folders outside this delete selection are kept.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Τα αρχεία θα μετακινηθούν στον Κάδο απορριμμάτων (ή θα διαγραφούν οριστικά εάν ο Κάδος απορριμμάτων είναι απενεργοποιημένος). Τα αρχεία που έχουν εκχωρηθεί σε φακέλους εκτός αυτής της επιλογής διαγραφής διατηρούνται.

en: Are you sure you want to also delete files from the selected folders?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε επίσης να διαγράψετε αρχεία από τους επιλεγμένους φακέλους;

en: %d file(s) were deleted.
el: %d αρχεία διαγράφηκαν.

en: %d file(s) were kept because they are still assigned to other folders or could not be deleted.
el: %d αρχεία διατηρήθηκαν επειδή εξακολουθούν να εκχωρούνται σε άλλους φακέλους ή δεν ήταν δυνατή η διαγραφή τους.

en: The selected folders have been deleted.
el: Οι επιλεγμένοι φάκελοι έχουν διαγραφεί.

en: The selected folder no longer exists. We recommend selecting another folder.
el: Ο επιλεγμένος φάκελος δεν υπάρχει πλέον. Συνιστούμε να επιλέξετε έναν άλλο φάκελο.

en: Download
el: Λήψη

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Color
el: Χρώμα

en: Click to copy
el: Κάντε κλικ για αντιγραφή

en: Gallery shortcode
el: Σύντομος κωδικός γκάλερι

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Columns
el: Στήλες

en: Columns (tablet)
el: Στήλες (tablet)

en: Columns (mobile)
el: Στήλες (κινητές)

en: Tablet breakpoint (px)
el: Σημείο διακοπής δισκίου (px)

en: Mobile breakpoint (px)
el: Σημείο διακοπής μενού για κινητά (px)

en: Max items
el: Μέγιστος αριθμός στοιχείων

en: Height
el: Ύψος

en: Spacing
el: Απόσταση

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order
el: Ταξινόμηση

en: Image size
el: Μέγεθος εικόνας

en: Link to
el: Σύνδεσμος προς

en: No crop
el: Χωρίς σοδειά

en: Include subfolder
el: Συμπεριλάβετε υποφάκελο

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Zoom
el: Μεγέθυνση

en: None
el: Κανένας

en: Author
el: Συντάκτης

en: Title
el: Τίτλος

en: Name
el: Όνομα

en: Type
el: Τύπος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Parent
el: Γονική

en: Random
el: Τυχαία

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Optional: Assign a folder to your uploaded file(s):
el: Προαιρετικά: Αντιστοιχίστε έναν φάκελο στο(α) αρχείο(α) που μεταφορτώσατε:

en: Gallery
el: Γκάλερι

en: Display your images in a beautiful gallery.
el: Εμφανίστε τις εικόνες σας σε μια όμορφη γκάλερι.

en: Gallery settings
el: Ρυθμίσεις γκαλερί

en: Attachment page
el: Σελίδα επισύναψης

en: Media file
el: Αρχείο πολυμέσων

en: No folder selected.
el: Δεν έχει επιλεγεί φάκελος.

en: The selected folder has no items.
el: Ο επιλεγμένος φάκελος δεν έχει στοιχεία.

en: Upload to folder
el: Επεξεργασία φακέλου

en: Full access
el: Πλήρης πρόσβαση

en: No access
el: Καμία πρόσβαση

en: View folders
el: Προβολή φακέλων

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένη

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένη

en: Folder access
el: Πρόσβαση σε φακέλους

en: Inherit
el: Κληρονόμησε

en: SVG support
el: Υποστήριξη SVG

en: General
el: Γενικά

en: Permissions
el: Εξουσιοδοτήσεις

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Default open folder
el: Προεπιλεγμένος ανοιχτός φάκελος

en: Last opened folder
el: Τελευταίος φάκελος που άνοιξε

en: Set folder you want to open on page load.
el: Ορίστε το φάκελο που θέλετε να ανοίξετε κατά τη φόρτωση της σελίδας.

en: Assign multiple folders
el: Ανάθεση πολλαπλών φακέλων

en: When enabled you can assign multiple folders to one item. If disabled an item can only be assigned to one folder.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, μπορείτε να αντιστοιχίσετε πολλούς φακέλους σε ένα στοιχείο. Εάν είναι απενεργοποιημένη, ένα στοιχείο μπορεί να αντιστοιχιστεί μόνο σε έναν φάκελο.

en: Remove from all folders
el: Αφαίρεση από όλους τους φακέλους

en: When enabled removing an item from a folder removes it from all other folders. If disabled the item will only be removed from the open folder.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη η αφαίρεση ενός στοιχείου από έναν φάκελο το αφαιρεί από όλους τους άλλους φακέλους. Εάν είναι απενεργοποιημένη, το στοιχείο θα αφαιρεθεί μόνο από τον ανοιχτό φάκελο.

en: Infinite scrolling
el: Άπειρη κύλιση

en: When enabled the media library uses infinite scrolling instead of the default "Load more" button.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, η βιβλιοθήκη πολυμέσων χρησιμοποιεί ατελείωτη κύλιση αντί για το προεπιλεγμένο κουμπί "Φόρτωση περισσότερων".

en: Folder count mode
el: Λειτουργία μέτρησης φακέλων

en: Current folder
el: Τρέχων φάκελος@ option: radio Apply View Properties To

en: Current folder + children separately
el: Τρέχων φάκελος + υποφάκελοι ξεχωριστά

en: Total (current + all sub folders combined)
el: Σύνολο (τρέχον + όλοι οι υποφάκελοι μαζί)

en: Choose how folder item counts should be displayed.
el: Επιλέξτε τον τρόπο εμφάνισης του αριθμού των στοιχείων του φακέλου.

en: Set folder access level per user role. Set folder access for individual user on user profile page.
el: Ορισμός επιπέδου πρόσβασης σε φακέλους ανά ρόλο χρήστη. Ορισμός πρόσβασης σε φακέλους για μεμονωμένο χρήστη στη σελίδα προφίλ χρήστη.

en: No folders found to import.
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για εισαγωγή.

en: %s folders with %s associated items found to import.
el: Βρέθηκαν %s φάκελοι με %s συσχετιζόμενα στοιχεία για εισαγωγή.

en: Delete plugin data
el: Διαγραφή δεδομένων plugin

en: Export your HappyFiles folder structure to import & use it in another installation.
el: Εξαγάγετε τη δομή φακέλων του HappyFiles για να την εισαγάγετε και να τη χρησιμοποιήσετε σε άλλη εγκατάσταση.

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Images
el: Εικόνες

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Large
el: Μεγάλο

en: Full size
el: Πλήρες μέγεθος

en: Featured Image
el: Προτεινόμενη Εικόνα

en: Select featured image
el: Επιλέξτε την εικόνα που θα εμφανίζεται

en: Remove featured image
el: Αφαίρεση χαρακτηριστικής εικόνας

en: Manual file renaming is disabled.
el: Η μη αυτόματη μετονομασία αρχείων είναι απενεργοποιημένη.

en: Renaming files by title is disabled.
el: Η μετονομασία αρχείων κατά τίτλο είναι απενεργοποιημένη.

en: File renaming is disabled.
el: Η μετονομασία αρχείου είναι απενεργοποιημένη.

en: Invalid bulk rename mode.
el: Μη έγκυρη λειτουργία μαζικής μετονομασίας.

en: Invalid attachment.
el: Μη έγκυρο συνημμένο

en: Attachment file not found.
el: Το αρχείο συνημμένου δεν βρέθηκε.

en: Please provide a valid file name.
el: Καταχωρίστε ένα έγκυρο όνομα αρχείου.

en: Cannot restore original filename because it already exists.
el: Δεν είναι δυνατή η επαναφορά του αρχικού ονόματος αρχείου επειδή υπάρχει ήδη.

en: Unable to rename file on disk.
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία του αρχείου στο δίσκο.

en: Attachment title is empty.
el: Ο τίτλος του συνημμένου είναι κενός.

en: No original filename found for undo.
el: Δεν βρέθηκε αρχικό όνομα αρχείου για αναίρεση.

en: Invalid request.
el: Άκυρο Αίτημα.

en: License key deletion failed.
el: Η διαγραφή κλειδιού άδειας χρήσης απέτυχε.

en: License key has been removed.
el: Το κλειδί άδειας χρήσης έχει αφαιρεθεί.

en: One click updates
el: Ενημερώσεις με ένα κλικ

en: Paste your license key from your %s in here to enable one-click plugin updates and notifications.
el: Επικολλήστε εδώ το κλειδί άδειας χρήσης από το %s για να ενεργοποιήσετε τις ενημερώσεις και τις ειδοποιήσεις του πρόσθετου με ένα κλικ.

en: HappyFiles account
el: Λογαριασμός HappyFiles

en: Deactivate license
el: Απενεργοποίηση Άδειας Χρήσης

en: Post Types
el: Τύποι Άρθρων

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Make folders public
el: Να γίνουν δημόσιοι οι φάκελοι

en: Make folders public (custom terms)
el: Κάντε τους φακέλους δημόσιους (προσαρμοσμένοι όροι)

en: Enable public term archives for HappyFiles custom taxonomies (all enabled post types except media files).
el: Ενεργοποίηση αρχείων δημόσιων όρων για προσαρμοσμένες ταξινομίες HappyFiles (όλοι οι ενεργοποιημένοι τύποι δημοσιεύσεων εκτός από τα αρχεία πολυμέσων).

en: Disable in media library
el: Απενεργοποίηση στη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Enforce loading
el: Επιβολή φόρτωσης

en: Enforce loading HappyFiles in the wp-admin or frontend (logged-in users only), select the loading location above.
el: Εφαρμόστε τη φόρτωση του HappyFiles στο wp-admin ή στο frontend (μόνο για συνδεδεμένους χρήστες), επιλέξτε την τοποθεσία φόρτωσης παραπάνω.

en: Disable loading
el: Απενεργοποίηση φόρτωσης

en: Disable loading HappyFiles on specfic URLs by adding the entire URL or any part of it. One URL per line.
el: Απενεργοποιήστε τη φόρτωση του HappyFiles σε συγκεκριμένες διευθύνσεις URL προσθέτοντας ολόκληρη τη διεύθυνση URL ή οποιοδήποτε τμήμα της. Μία διεύθυνση URL ανά γραμμή.

en: Sort by file size
el: Ταξινόμηση με βάση το μέγεθος του αρχείου

en: When enabled you can sort your attachments by file size.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη, μπορείτε να ταξινομήσετε τα συνημμένα αρχεία σας ανάλογα με το μέγεθος του αρχείου.

en: Regenerate file sizes
el: Αναδημιουργία μεγεθών αρχείων

en: Featured image
el: Επιλεγμένη εικόνα

en: Set featured image via "Quick edit"
el: Ορίστε την επιλεγμένη εικόνα μέσω της "Γρήγορης επεξεργασίας"

en: Show featured image preview column
el: Εμφάνιση στήλης προεπισκόπησης επιλεγμένης εικόνας

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: View full folder name on hover
el: Προβολή πλήρους ονόματος φακέλου κατά την τοποθέτηση του δείκτη του ποντικιού

en: File renaming
el: Μετονομασία αρχείου

en: Experimental feature:
el: Πειραματικό χαρακτηριστικό:

en: Rename files based on media title
el: Μετονομασία αρχείων με βάση τον τίτλο πολυμέσων

en: Rename files on upload (based on metadata/exif title)
el: Μετονομασία αρχείων κατά τη μεταφόρτωση (με βάση τον τίτλο μεταδεδομένων/exif)

en: Renaming files requires the "delete_posts" capability.
el: Η μετονομασία αρχείων απαιτεί τη δυνατότητα "delete_posts".

en: Enable/disable SVG upload, preview & sanitization per user role. Set SVG support for individual user on user profile page.
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση φόρτωσης, προεπισκόπησης και εξυγίανσης SVG ανά ρόλο χρήστη. Ορισμός υποστήριξης SVG για μεμονωμένο χρήστη στη σελίδα προφίλ χρήστη.

en: Upload SVG files only from trusted sources as they can contain and execute malicious XML code.
el: Ανεβάζετε αρχεία SVG μόνο από αξιόπιστες πηγές, καθώς μπορεί να περιέχουν και να εκτελούν κακόβουλο κώδικα XML.

en: Disable SVG sanitization
el: Απενεργοποίηση καθαρισμού SVG

en: Disable built-in SVG sanitization if you experience issues when uploading SVG files.
el: Απενεργοποιήστε την ενσωματωμένη απολύμανση SVG εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα κατά τη μεταφόρτωση αρχείων SVG.

en: This file couldn't be sanitized for security reasons and wasn't uploaded.
el: Αυτό το αρχείο δεν μπορούσε να καθαριστεί για λόγους ασφαλείας και δεν μεταφορτώθηκε.
