HappyFiles Internationalisation - en to tr translation catalogue (212 entries)

en: %d file(s) failed.
tr: %d dosya başarısız oldu.

en: %d file(s) renamed.
tr: %d dosya yeniden adlandırıldı.

en: %d file(s) were deleted.
tr: %d dosya silindi.

en: %d file(s) were kept because they are still assigned to other folders or could not be deleted.
tr: %d dosya hala başka klasörlere atandığı veya silinemediği için tutuldu.

en: %s folders imported and %s items categorized.
tr: %s klasör içe aktarıldı ve %s öğe kategorize edildi.

en: %s folders successfully imported.
tr: %s klasör başarıyla içe aktarıldı.

en: %s folders with %s associated items found to import.
tr: İçe aktarılacak %s ilişkili öğeye sahip %s klasör bulundu.

en: Add new folder
tr: Yeni Klasör Ekle

en: All %1$s folders
tr: Tüm %1$s klasörler

en: All %s
tr: Tüm %s

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: All Plugins
tr: Tüm eklentiler

en: All Users
tr: Tüm Kullanıcılar

en: Also delete files
tr: Dosyaları Sil

en: Are you sure you want to also delete files from the selected folders?
tr: Seçilen klasörlerdeki dosyaları da silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete all your HappyFiles folders, associations, and settings?
tr: Tüm HappyFiles klasörlerinizi, ilişkilendirmelerinizi ve ayarlarınızı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Ascending
tr: Artan

en: Assign multiple folders
tr: Birden fazla klasör atayın

en: Attachment
tr: Ek dosya

en: Attachment IDs
tr: Eklenti Türü

en: Attachment file not found.
tr: Ek dosyası bulunamadı.

en: Attachment page
tr: Sayfa Seç

en: Attachment title is empty.
tr: Ek başlığı boş.

en: Author
tr: Yazar

en: Bulk rename failed.
tr: Yeniden adlandırma başarısız oldu.

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel all
tr: Tümünü iptal et

en: Cannot restore original filename because it already exists.
tr: Orijinal dosya adı zaten var olduğu için geri yüklenemiyor.

en: Caption
tr: Altyazı

en: Choose how folder item counts should be displayed.
tr: Klasör öğesi sayılarının nasıl görüntüleneceğini seçin.

en: Clear
tr: Temizle

en: Click the "+" button above to create your first folder. Then start dragging items into it. To remove an item from a folder drag it into the "Uncategorized" folder.
tr: İlk klasörünüzü oluşturmak için yukarıdaki "+" düğmesine tıklayın. Ardından öğeleri içine sürüklemeye başlayın. Bir öğeyi bir klasörden kaldırmak için "Kategorize Edilmemiş" klasörüne sürükleyin.

en: Click to copy
tr: Kopyalamak için tıklayın

en: Collapse
tr: Daralt

en: Color
tr: Renk

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Columns (mobile)
tr: Sütunlar (mobil)

en: Columns (tablet)
tr: Sütunlar Tablet

en: Create
tr: Oluştur

en: Current folder
tr: Şimdiki Dizin@ option: radio Apply View Properties To

en: Current folder + children separately
tr: Geçerli klasör + ayrı ayrı alt öğeler

en: Custom
tr: Özel

en: Date
tr: Tarih

en: Deactivate license
tr: Lisansı devre dışı bırak

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default open folder
tr: Varsayılan klasör aç

en: Delete
tr: Sil

en: Delete folders
tr: Klasörleri sil

en: Delete folders & subfolders
tr: Klasörleri ve alt klasörleri sil

en: Delete plugin data
tr: Eklenti verilerini sil

en: Descending
tr: Azalan

en: Details
tr: Detaylar

en: Disable SVG sanitization
tr: SVG sanitizasyonunu devre dışı bırak

en: Disable built-in SVG sanitization if you experience issues when uploading SVG files.
tr: SVG dosyalarını yüklerken sorun yaşarsanız yerleşik SVG sanitizasyonunu devre dışı bırakın.

en: Disable in media library
tr: Medya kitaplığında devre dışı bırak

en: Disable loading
tr: Yüklemeyi devre dışı bırak

en: Disable loading HappyFiles on specfic URLs by adding the entire URL or any part of it. One URL per line.
tr: URL'nin tamamını veya herhangi bir bölümünü ekleyerek HappyFiles'ı belirli URL'lere yüklemeyi devre dışı bırakın. Satır başına bir URL.

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: Display your images in a beautiful gallery.
tr: Resimlerinizi güzel bir galeride görüntüleyin.

en: Download
tr: İndir

en: Duplicate
tr: Kopyala

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit folder
tr: Klasörü Düzenle

en: Enable public term archives for HappyFiles custom taxonomies (all enabled post types except media files).
tr: HappyFiles özel taksonomileri için genel terim arşivlerini etkinleştirin (medya dosyaları hariç tüm etkin gönderi türleri).

en: Enable/disable SVG upload, preview & sanitization per user role. Set SVG support for individual user on user profile page.
tr: Kullanıcı rolü başına SVG yüklemeyi, önizlemeyi ve sanitizasyonu etkinleştirin/devre dışı bırakın. Kullanıcı profili sayfasında bireysel kullanıcı için SVG desteğini ayarlayın.

en: Enabled
tr: Etkin

en: Enforce loading
tr: Yüklemeyi uygula

en: Enforce loading HappyFiles in the wp-admin or frontend (logged-in users only), select the loading location above.
tr: HappyFiles'ı wp - admin veya ön uçta (yalnızca oturum açmış kullanıcılar) yüklemeye zorlayın, yukarıdaki yükleme konumunu seçin.

en: Expand
tr: Genişlet

en: Experimental feature:
tr: Deneysel özellik:

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export your HappyFiles folder structure to import & use it in another installation.
tr: Başka bir kurulumda içe aktarmak ve kullanmak için HappyFiles klasör yapınızı dışa aktarın.

en: Featured Image
tr: Özellikli resim

en: Featured image
tr: Öne Çıkan Görsel

en: File renaming
tr: Yeniden Adlandırma Seçenekleri

en: File renaming is disabled.
tr: Dosya yeniden adlandırma devre dışı.

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Files
tr: Dosyalar

en: Folder
tr: Klasör

en: Folder access
tr: Klasör erişimi

en: Folder count mode
tr: Klasör sayma modu

en: Folder not found
tr: Klasör Bulunamadı

en: Folder not found in trash
tr: Silinmiş klasör bulunamadı

en: Folders
tr: Klasörler

en: Folders from another media plugin detected to import
tr: Başka bir medya eklentisinden içe aktarılacak klasörler algılandı

en: Full access
tr: Tam erişim

en: Full size
tr: Tam boyut

en: Fullscreen
tr: Tam Ekran

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery settings
tr: Galeri ayarları

en: Gallery shortcode
tr: Galeri Kısayolu

en: General
tr: Genel

en: HappyFiles account
tr: HappyFiles hesabı

en: HappyFiles data has been deleted.
tr: HappyFiles verileri silindi.

en: Height
tr: Yükseklik

en: Hold down CTRL/CMD to select multiple folders.
tr: Birden fazla klasör seçmek için Ctrl/CMD tuşunu basılı tutun.

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Images
tr: Resimler

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Import/delete folder data
tr: Klasör verilerini içe aktar/sil

en: Include subfolder
tr: Alt klasörü dahil et

en: Include subfolders
tr: Alt klasörleri de içer

en: Infinite scrolling
tr: Sonsuz kaydırma

en: Inherit
tr: Devralma

en: Insufficient permissions.
tr: Yetersiz izinler.

en: Invalid attachment.
tr: Geçersiz İleti Eki

en: Invalid bulk rename mode.
tr: Geçersiz toplu yeniden adlandırma modu.

en: Invalid folder ID.
tr: Geçersiz Klasör.

en: Invalid folder selected.
tr: Geçersiz klasör seçildi.

en: Invalid plugin specified.
tr: Geçersiz eklenti belirtildi.

en: Invalid request.
tr: Geçersiz istek.

en: Items
tr: Öğeler

en: Large
tr: Büyük

en: Last opened folder
tr: Son açılan klasör

en: License key deletion failed.
tr: Lisans anahtarı silinemedi.

en: License key has been removed.
tr: Lisans anahtarı kaldırıldı.

en: Link to
tr: Bağlantı

en: Make folders public
tr: Klasörleri herkese açık yap

en: Make folders public (custom terms)
tr: Klasörleri herkese açık yap (özel terimler)

en: Manual file renaming is disabled.
tr: Manuel dosya yeniden adlandırma devre dışı.

en: Max items
tr: Azami öge

en: Media
tr: Medya

en: Media file
tr: Ortam dosyası

en: Medium
tr: Orta

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Mobile breakpoint (px)
tr: Mobil kesme noktası (px)

en: Modified
tr: Değiştirilmiş

en: Move
tr: Taşı

en: Name
tr: Ad

en: No HappyFiles data to delete.
tr: Silinecek HappyFiles verisi yok.

en: No access
tr: Erişim yok

en: No crop
tr: Kırpma yok

en: No files selected.
tr: Bir dosya seçilmedi.

en: No folder name or term ID provided.
tr: Klasör adı veya terim kimliği sağlanmadı.

en: No folder selected.
tr: Hiçbir klasör seçilmedi

en: No folders found that match your search criteria. Please try another phrase or clear your search. Search is case-sensitive.
tr: Arama kriterlerinize uyan klasör bulunamadı. Lütfen başka bir ifade deneyin veya aramanızı temizleyin. Arama büyük/küçük harfe duyarlıdır.

en: No folders found to import.
tr: İçe aktarılacak klasör bulunamadı.

en: No original filename found for undo.
tr: Geri alınacak orijinal dosya adı bulunamadı.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Nothing to import or invalid JSON format.
tr: İçe aktarılacak bir şey yok veya JSON biçimi geçersiz.

en: One click updates
tr: Tek tıkla güncellemeler

en: Optional: Assign a folder to your uploaded file(s):
tr: İsteğe bağlı: Yüklediğiniz dosyalara bir klasör atayın:

en: Order
tr: Sipariş

en: Order by
tr: Tarafından sipariş

en: Parent
tr: Ebeveyn

en: Paste your license key from your %s in here to enable one-click plugin updates and notifications.
tr: Tek tıkla eklenti güncellemelerini ve bildirimlerini etkinleştirmek için lisans anahtarınızı {0 }' ınızdan buraya yapıştırın.

en: Permissions
tr: İzinler

en: Please confirm how you'd like to delete the HappyFiles folders listed below. Files are not deleted unless you enable "Also delete files".
tr: Lütfen aşağıda listelenen HappyFiles klasörlerini nasıl silmek istediğinizi onaylayın. "Dosyaları da sil" seçeneğini etkinleştirmediğiniz sürece dosyalar silinmez.

en: Please provide a valid file name.
tr: Lütfen geçerli bir isim girin

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Post Types
tr: İçerik Türleri

en: Random
tr: Rastgele

en: Regenerate file sizes
tr: Dosya boyutlarını yeniden oluştur

en: Remove featured image
tr: Öne çıkan resmi kaldır

en: Remove from all folders
tr: Tüm klasörlerden kaldır

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Rename %d selected file(s) by title?
tr: Seçilen %d dosyayı başlığa göre yeniden adlandır?

en: Rename by title
tr: Başlığa göre yeniden adlandır

en: Rename by title failed.
tr: Başlığa göre yeniden adlandırma başarısız.

en: Rename failed.
tr: Yeniden adlandırma başarısız oldu.

en: Rename file based on its media title?
tr: Dosya medya başlığına göre yeniden adlandırılsın mı?

en: Rename files based on media title
tr: Dosyaları medya başlığına göre yeniden adlandırın

en: Rename files on upload (based on metadata/exif title)
tr: Yüklemedeki dosyaları yeniden adlandır (meta veri/exif başlığına göre)

en: Rename request failed.
tr: Yeniden adlandırma isteği başarısız oldu.

en: Rename selected files by title
tr: Seçilen dosyaları başlığa göre yeniden adlandır

en: Renaming files by title is disabled.
tr: Dosyaları başlığa göre yeniden adlandırma devre dışı.

en: Renaming files requires the "delete_posts" capability.
tr: Dosyaları yeniden adlandırmak için "DELETE_POSTS" özelliği gerekir.

en: SVG support
tr: SVG Desteği

en: Save
tr: Kaydet

en: Save changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Search
tr: Arama

en: Search folder
tr: Klasör Ara

en: Select
tr: Seç

en: Select featured image
tr: Öne çıkan resim

en: Set featured image via "Quick edit"
tr: Öne çıkan resmi "Hızlı düzenleme" ile ayarla

en: Set folder access level per user role. Set folder access for individual user on user profile page.
tr: Kullanıcı rolü başına klasör erişim seviyesini ayarlayın. Kullanıcı profili sayfasında bireysel kullanıcı için klasör erişimini ayarlayın.

en: Set folder you want to open on page load.
tr: Sayfa yüklendiğinde açmak istediğiniz klasörü ayarlayın.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show featured image preview column
tr: Öne çıkan resim önizleme sütununu göster

en: Sort
tr: Sırala

en: Sort by file size
tr: Boyuta göre sırala

en: Spacing
tr: Aralık

en: Subfolders
tr: Alt klasör

en: Tablet breakpoint (px)
tr: Tablet kesme noktası (px)

en: The selected folder has no items.
tr: Seçilen klasörde öğe yok.

en: The selected folder no longer exists. We recommend selecting another folder.
tr: Seçilen klasör artık mevcut değil. Başka bir klasör seçmenizi öneririz.

en: The selected folders have been deleted.
tr: Seçilen klasörler silindi.

en: This file couldn't be sanitized for security reasons and wasn't uploaded.
tr: Bu dosya güvenlik nedeniyle sanitize edilemedi ve yüklenmedi.

en: Thumbnail
tr: Küçük Resim

en: Thumbnails
tr: Minyatür

en: Title
tr: Başlık

en: Total (current + all sub folders combined)
tr: Toplam (geçerli + tüm alt klasörler birlikte)

en: Type
tr: Tip

en: Unable to rename file on disk.
tr: Diskteki dosya yeniden adlandırılamıyor.

en: Uncategorized
tr: Kategorisiz

en: Undo rename
tr: Geri Al: Yeniden Adlandır

en: Undo rename and restore original filename?
tr: Orijinal dosya adının yeniden adlandırılması ve geri yüklenmesi geri alınsın mı?

en: Undo rename failed.
tr: Yeniden adlandırma başarısız oldu.

en: Undo request failed.
tr: İstek başarısız oldu.

en: Upload SVG files only from trusted sources as they can contain and execute malicious XML code.
tr: Kötü amaçlı XML kodu içerebilecekleri ve yürütebilecekleri için SVG dosyalarını yalnızca güvenilir kaynaklardan yükleyin.

en: Upload to folder
tr: klasöre yükleyin

en: Uploaded
tr: Yüklendi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: View folders
tr: Klasörler

en: View full folder name on hover
tr: Fareyle üzerine gelindiğinde tam klasör adını görüntüleyin

en: View media library
tr: Medya Kitaplığı

en: Warning: Files will be moved to Trash (or permanently deleted if Trash is disabled). Files assigned to folders outside this delete selection are kept.
tr: Uyarı: Dosyalar Çöp Kutusu'na taşınacak (veya Çöp Kutusu devre dışıysa kalıcı olarak silinecektir). Bu silme seçimi dışındaki klasörlere atanan dosyalar tutulur.

en: When enabled removing an item from a folder removes it from all other folders. If disabled the item will only be removed from the open folder.
tr: Etkinleştirildiğinde, bir öğeyi bir klasörden kaldırmak, onu diğer tüm klasörlerden kaldırır. Devre dışı bırakılırsa, öğe yalnızca açık klasörden kaldırılır.

en: When enabled the media library uses infinite scrolling instead of the default "Load more" button.
tr: Etkinleştirildiğinde, medya kitaplığı varsayılan "Daha fazla yükle" düğmesi yerine sonsuz kaydırma kullanır.

en: When enabled you can assign multiple folders to one item. If disabled an item can only be assigned to one folder.
tr: Etkinleştirildiğinde, bir öğeye birden fazla klasör atayabilirsiniz. Devre dışı bırakılırsa, bir öğe yalnızca bir klasöre atanabilir.

en: When enabled you can sort your attachments by file size.
tr: Etkinleştirildiğinde, eklerinizi dosya boyutuna göre sıralayabilirsiniz.

en: Zoom
tr: Yakınlaştır
